Kalevipoja rattamaratoni võitis valitsev Eesti meister

Möödunud pühapäeval korraldati Kuremaal ja selle ümbruses 1. Kalevipoja rattamaraton, mille võitis Taavi Selder, kes on valitsev Eesti meister maastikukrossis.

80 kilomeetri starti oli ennast kirja pannud 101 võistlejat, kellest distantsi lõpetas 59. Esimeseks tuli möödunud aasta maastikukrossi meister Taavi Selder Alexela Rademar Agency Team’ist ajaga 3.07.37, edestades teise koha omanikku lätlast Caspar Austast minuti ja 13 sekundiga. Kolmanda koha saavutas sel distantsil Alges Maasikmets.

Esikümnes käis ka tihe rebimine viienda ja kuuenda koha nimel, kus Raido Kodanipork edestas oma meeskonnakaaslast Allan Orast kahe sekundiga. Meie pikaaegne esikrattur Jaan Kirsipuu saavutas 8. koha. Teda edestas Vooremaa Centrumi rattur Sander Maasing. Kõige pikemal distantsil ei olnud lõpetajate hulgas ühtegi naist.

Esikolmikus seeniorid

Rahvasõidule ehk 43 kilomeetri pikkusele distantsile oli end kirja pannud 56 ratturit, kellest lõpuni sõitis 54. Rahvasõidu esikoha saavutas Janari-Joel Jõesaar ajaga 1 tund 39 minutit ja 51 sekundit. Tema selja taha jäi lätlane Janis Rezins, kes kaotas liidrile 1 minut ja 39 sekundit.

Kolmanda kohaga pidi seekord leppima Tarmo Neemela, kaotades liidrile 2 minutit ja 57 sekundit. Nii teise kui ka kolmanda koha omanikud on seeniorklassi sportlased. Naistest oli sel distantsil parim lätlane Ivanda Eiduka Rietumu Banka Riga võistkonnast.

Võistlusel osales ka kaks seenior 50 klassi meest, kellest parim, Anti Oot, saavutas 43. kilomeetrisel etapil 24. koha. Teine vanima vanuseklassi liige Andres Part oli samal distantsil 45.

Raske rada

Parim noorima vanuseklassi esindaja oli rahvasõidus Kristjan Neemela, kes saavutas 4. koha, edestades järgmist noorteklassi sõitjat Karl Vaatmaad 4. minuti ja 33. sekundiga. Vaatmaa saavutas samas sõidus 10. koha.

Selgitati välja ka parimad võistkonnad, kellest oli seekord parim Extreme-Spot Mever, talle järgnesid Dynatec Latvia ja Arctic Sport Club. Rahvasõidu võistkondliku arvestuse võitis Xsport Orbea võistkond Lätist ning naiste arvestuses oli parim klubi Investment Agency Team.

Rattamaratoni raames toimus ka hobisõit, mille distants oli 10 km. Hobisõidu lõpetas 23 sõitjat, kellest kiireim oli Kristjan Johanson. Talle järgnesid Jaanus Tasane ja Karl Treimuth.

Võistluseeelsel päeval ja ööl oli sadanud vihma, mis tegi raja väga raskesti läbitavaks. Sportlaste sõnul oli see paras katsumus ning seetõttu oli ka võrdlemisi palju katkestajaid.