Kalevipoja rattamaraton tutvustab Jõgevamaad

Tänavu neljandat aastat peetud Kalevipoja jalgrattamaraton oli 2009. aastal kandidaatmaratoniks Elion Estonian Cup sarjas ja   selle täieõiguslik liige.


Maratoni mõtte algataja Tarmo Raudsepp jalgrattaklubist Vooremaa Centrum tunnistas, rattamaratoni on eelkõige vaja piirkonna reklaamimiseks.

Raudsepa hinnangul on rahvaspordiüritused olulised kahest aspektist. “Esiteks tutvustame selliste üritustega oma maakonda mujalt pärit inimestele. Teine oluline pool on aga oma maakonna inimeste sportima meelitamine. Loodan, et oleme andnud panuse maakonna arengusse mõlemas osas,” lisas Raudsepp.

Osalejate puhul on põhirõhk tema sõnul siiski harrastussportlastel ja samuti lastel. Kui esimesel Kalevipoja rattamaratonil osales napilt üle 200 inimese, siis tänavu oli startijaid juba üle 1500. “Areng on olnud märgatav. Hetkel ei paista veel osalejate arvu suurenemine probleem olevat, aga mingil hetkel hakkab Kuremaa ja ümbruskonna taristu kindlasti arengut piirama,” tunnistas ta.

“Ürituste korraldamine annab inimestele tööd ja leiba. Nii otseselt selleks ürituseks panustavatele inimestele kui kaupmeestele, kelle käibele suur rahvahulk kaasa aitab,” tõdes ta.

Eesti jalgrattavõistluste kalender on suvisel ajal väga tihe ja seetõttu on olemas ka konkurents. “Et konkurentsis püsida, peame pidevalt arenema ja parandama oma võistluse korralduse taset,” tõdes Raudsepp.

Maratoni korraldatakse läbi jalgrattaspordiklubi Vooremaa Centrum. Projekte kirjutavad organiseerijad ise. “Projektiraha moodustab imeväikese osa meie eelarvest. Peamiseks tuluallikaks on ikkagi osalustasud ja toetajad. Toetajate leidmine on alati raske, aga õnneks leidub ettevõtteid, kes soovivad spordi ja piirkonna elu arengule kaasa aidata. Kasutangi võimalust ja tänan neid toetuse eest,” ütles Tarmo Raudsepp.

Järgmisel aastal toimub Kalevipoja rattamaraton 11. augustil.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus