Kalevipoja rattamaraton tänavu küüslaugufestivaliga mestis

 

Laupäeval, 24. augustil saab teoks VI Kalevipoja Rattamaraton, nädal varem ehk 17. augustil korraldab sama meeskond aga rattamatka, kuhu on oodatud needki spordisõbrad, kes võistlemist esmatähtsaks ei pea.

“Kalevipoja rattamaraton kuulub jätkuvalt Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja ja spordisündmuse kavas on

maraton, poolmaraton, mitme vanuserühma lastesõidud ning nädal varem toimuv matk,” rääkis korraldustoimkonna liige Tarmo Raudsepp, lisades, et tänavu on võistluste kavas ka mõningaid muudatusi.

“Kui tavaliselt oleme andnud 35-kilomeetrise poolmaratoni stardi kohe pärast  täispika, 67 kilomeetri pikkuse maratoni starti, siis sel aastal lähevad poolmaratoni sõitjad rajale poolteist tundi hiljem ehk kell 13.30. Kahe stardi vahel peetakse tasuta lastesõidud.”

Maratonipäeva ajakava leiab aadressilt www. estoniancup.ee

Üks vahva uuendus on tänavu veel. Et rattamaraton ja küüslaugufestival samal päeval peetakse, panid maratoni eestvedajad ja küüslaugufestivali peakorraldaja Aimar Pihlak nii-öelda seljad kokku: kõik, kes 24. augustil pärast sõitu rattasadulast maha kargavad, võivad piletita küüslaugufestivalile lõõgastuma minna, väravas piisab vaid  rattanumbri ettenäitamisest.

Kui maratonil osalejate vähesuse üle ei kurdeta – teisipäevaks oli end maratonile kirja pannud  953 ja poolmaratonile 355 sportlast—,  siis matk, mis mullu esimest korda kavva lülitati, jäi Raudsepa sõnul pisut vaeslapse ossa, ilmselt vähese reklaami süül.

Tema kinnitusel on kõik  rattafännid 17. augustil matkarajale oodatud ja selleks end eelnevalt kirja panema ei pea. Uuendusena lähetatakse kontrollpunkti läbivad matkajad

rajale nii  Kuremaa lossi juurest kui Jõgevalt vana raudteejaama esiselt platsilt. “Nii pole selle piirkonna rahval tarvis matkapäeval autot tarvitada, saab ikka rattaga kohale tulla,” ütles Raudsepp.

Avatud raja sõitjatele, kes soovivad rada läbida koos juhendajatega, antakse kell 12 start Kuremaa lossi juurest. Rada on märgistatud ja stardipaigas jagatakse ka rajakaarte.

Matkajatele on Tarmo Raudsepa kinnitusel välja pandud kenake hulk päris kopsakaid auhindu, nende hulgas ka küüslaugufestivali pääsmeid. Ka auhindadega soovitab ta  tutvuda Estonian Cup’i kodulehel.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus