Kalevipoja päev — üritus omakandi inimestele

Nädalavahetusel peeti Kääpal järjekordne kepikõnnietapp ning ka Kalevipoja päev, kus läbi huumoriprisma ja mitmete lõbusate ettevõtmiste meenutati meie rahvuskangelase tegemisi.

Päev algas selle aasta kolmanda ja ühtlasi ka viimase Kalevipoja kepikõnnietapiga. Tegemist ei olnud võistlusega, vaid auhinnad loositi kõigi osalejate vahel. Aktiviseerimiskeskuse töötajad palusid endale auhindade loosimisel fortuunaks appi väikese Emili. Peaauhinna loosimisel osalesid need, kes olid osa võtnud vähemalt kahest kepikõnnietapist. Toila SPA 300-kroonised kinkekaardid said  Karin Sangla ja Tiiu Meeru. Peaauhind ehk neljapäevane “Aeg maha” pakett Toila sanatooriumis kuulus õigustatult vanahärra Hillard Puuseppale, kes oli osalenud kõigil kolmel etapil ning läbis kõik distantsid omavalmistatud keppidega. 

Kalevipoja teemaline action-näidend

Külaplatsil esitasid Kääpa noored näitehuvilised sketši sellest, mis juhtub, kui Kalevipoja und segada. Rohkete võitluststseenidega vürtsitatud lavatükk tekitas pealtvaatajates palju elevust. Noored mõõklesid rauast terariistadega nii, et u eakamad vaatajad aeg-ajalt hirmunult ahastama kippusid. Mõned pealtvaatajad pidasid näidendit isegi kesistest Ameerika actionfilmidest paremaks.

Saare rahvamaja ees oli pisike laadaplats, kus kohalikud käsitöömeistrid ja taluniku oma toodangut pakkusid. Kohapeal müüdi “tudengisaia”, mis kujutab endast triikraua abil valmistatud röstsaia. Viilu kuumutati seni, kuni selle mõlemad pooled õrnalt pruuniks said. Pealemäärimiseks pakuti maitsvat moosi., ühe viilu eest küsiti neli krooni.

Saare ürdiaia telgis oli aga võimalik mekkida Kalevipoja esmaspäeva-, teisipäeva- ja laupäevateed. Roosiaia perenaine Katrin Ruitlane-Rütli õpetas külastajaid plastiliinist kauneid roosinuppe voolima. Nii võib näiteks kaunistada kingipakki.

Tugevaim Kalevipoeg Palamuselt

Kalevipoja rammumehe võistlusel osalejatel tuli veeretada või tassida kive, hoida raskeid puupakke sirgetel kätel, kive võimalikult kaugele visata ning enda järel rege vedada. Kõikidest rammumeestest osavaimaks tunnistati Madis Likk Palamuselt. Temale järgnesid Arlo Sälik ja Raivo Rivimets Saarelt.

Õhtune programm algas pärast rammumeeste võistlust. Esines ansambel Tont ning kell 23.00 astus lavale tšellokvartett C-Jam. Tšellistid mängisid lisaks klassikalisele muusikale ka popi- ja rokiklassikat.

Saare vallavanema Jüri Morozovi sõnul on Kalevipoja päev meelelahutus omakandi rahvale. “Me ei püüa odavat populaarsust ja ei kutsu siia peole igasuguseid prominente,” kinnitas vallavanem. Tema sõnul on Kalevipoja päeva eesmärgiks kutsuda kokku oma valla ja ka maakonna rahvas ja võimaldada neile üks mõnus äraolemine.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus