Kalevipoja Nõukoda soovitab Jõgevale pilvelõhkuja ehitada

Erinevates Eestimaa piirkondades majandustegevust arendav 71-aastane ettevõtja Jüri Kraft kommenteeris oma ettepanekut Jõgevale kõrghoone ehitamiseks nii. ?Kuigi läheneb 1. aprill, ei tee ma nalja. Olen maailmas palju ringi sõitnud ja näinud kõrghooneid paljudes Euroopa väikelinnades. Ka Jõgevale võiks ehitada vähemalt 25-korruselise tornelamu, kus oleksid nii korterid kui ka büroopinnad. Maja ülemisel korrusel võiks olla kohvik, kust avaneks kaunis vaade Vooremaale. Kui on teisi huvilisi, investeeriksin ka ise sellise hoone ehitamisse.?

Kraft tunnistas, et idee ehitada Jõgevale 25-korruseline elamu tekitab kindlasti elevust, kusjuures suureneb avalikkuse tähelepanu Jõgeval toimuva vastu.

?Jüri Krafti ettepanek on  igati originaalne ja huvitav,?  märkis maavanem Aivar Kokk. Tema ja maavanema nõunik Vahur Kukk andsid ettevõtjatele ülevaate ka Jõgevamaal teoksil olevate projektide ellurakendamisest. Nad rääkisid Painküla tööstuspargist, gaasitrassi rajamisest Põltsamaale, rööbasbussiliini avamisest ja hea kooli idee ellurakendamisest, konverentsikeskuse rajamisest Kuremaale. Sihtasutuse Jõgevamaa Arendus-ja Ettevõtluskeskus juhataja Toomas Pajula andis ülevaate Mustvee reisisadama ja Omedu kala- ja kaubasadama ehitamise ettevalmistamisest: ?Praeguseks on välja kuulutatud avatud riigihange Peipsi sadamate projekteerimistööde tegemiseks. Riigihankele laekunud pakkumised avatakse 17. aprillil. Projektid peaksid valmima tänavu suve lõpul või sügisel.?

Peipsi Kalurite Ühingu esimees Priit Saksing märkis, et tulevaste sadamate areng sõltub suuresti kaubavahetusest Venemaaga. ?Majandussuhete arendamiseks oleks mõttekas pidada läbirääkimisi Venemaa tippametnikega, näiteks Peterburi kuberneriga,? arvas ta.

AS Werol  Tehased juhatuse liige Helmo Hainsoo avaldas arvamust Jõgevamaa suhetest Tartuga. ?Tihti on täheldatud ajude äravoolu Jõgevamaalt Tartusse. Peaksin aga loomulikuks, et võimekad jõgevamaalased leiaksid ennekõike rakendust oma maakonnas, ja kui vaja, küsiksid nõu Tartu teadlastelt.?

Jüri Kraft tegi ka ettepaneku luua ühistu, mis käivitaks lihatööstusettevõtte, mis töötleks kohalike põllumeeste toodangut.

Kalevipoja Nõukojas otsustati ka, et sihtasutuse Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus nõukogu uuteks liikmeteks saavad AS Põltsamaa Felix juhataja Anti Orav ja firma ISCG juhatuse liige Priit Saksing.

Maavanem Aivar Koka sõnul tuleb Kalevipoja Nõukoda taas kokku 24. mail Jõgevamaa Arengukonverentsil.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus