Kalevipoja Mäluturniiri avaetapi võitis Torma meeskond

Möödunud neljapäeval toimus Pala kultuurimajas Peipsi piirkonna omavalitsuste viktoriinisarja Kalevipoja Mäluturniir esimene etapp, mille võitis Torma valla võistkond.

Avaetapil esikoha saanud Torma valla võistkonda kuuluvad Andres Annok, Tiina Raudsepp, Toomas Tõnisoo ja Nele Tõnisoo, võistkonna kapten on Peeter Lill.

„Torma mälumängurid on olnud senistel turniiridel kõigutamatuteks favoriitideks ja ka käesoleva aasta esimesel etapil oldi vastastest märkimisväärse punktisummaga ees,”  rääkis turniiri korraldava MTÜ  Peipsi Piirkonna Arenduskoda juhatuse liige Katrin Loss.

Teise koha pälvis Pala valla võistkond Uuno eesotsas volikogu esimees Taavi Pirgiga, kolmandaks tuli sama valla meeskond Karukäpp. Mäluturniiril lõid kaasa ka võistkond Kratid Saare vallast ja kogu Peipsi äärset piirkonda esindav segavõistkond Aktiv.

Kalevipoja Mäluturniiri küsimuste koostaja ja  mängu juht on professionaalne mälumängur Uno Ainsoo.

„Nagu mälumängudes sageli, on kõige raskemateks osutunud sporditeemalised küsimused,” ütles Katrin Loss. „Kokku koosneb mälumäng neljast etapist, järgmine toimub Torma kultuurimajas 26. veebruaril. Põhimõtteliselt on võimalik osalema tulla ka uutel võistkondadel, kuid kuna võitja selgitatakse välja eelmiste mängude kohapunktide alusel, siis tõenäoliselt ei ole uutel võistkondadel võimalik saada kohta esikolmikus. Uued võistkonnad on aga siiski oodatud mälu treenima. Samuti võib võistkond kohale tulla näiteks ainult üheks mänguks.”

Neljandat aastat toimuvat  Kalevipoja Mäluturniiri on alati korraldanud Peipsi Piirkonna Arenduskoda ja toetanud Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp. „Mälumängu läbiviimisele on usinasti kaasa aidanud Pala valla kultuurijuht Margit Soieva, Janne Karu, Anne-Ly Võlli Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskusest ja Triin Pärsim Jõgeva maavalitsusest.  Kindlasti on plaanis mälumängutraditsiooni  jätkata,” kinnitas Katrin Loss.  

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus