Kalevipoja Kojas on lahtiste uste päev

Homme Kääpal toimuval Kalevipoja Koja lahtiste uste päeval saab panna oma võimed ja oskused proovile seiklusradadel, sõita kanuuga, kandideerida kuningaks ja kogeda mitmeid teisigi huvitavaid elamusi.

Kalevipoja Koja juhataja Annika Orase sõnul on lahtiste uste päeval võimalik sõita ka lennukiga. „“Lennuk“ oli teatavasti tegelikult Kalevipoja laeva nimi, millega ta maailma otsa suundus. Suur „Lennuk“ oli meil ka enne, aga see oli ainult kõrgrajal ja sinna kõik ei pääsenud. Aga nüüd on meil olemas ka väike „Lennuk“ ja lennata saavad ka kõige pisemad.“

„Meie kõrgseiklusrada on ekstreemsusearmastajatele väga sobilik koht. Kõrgeim punkt on 14 meetri kõrgusel männilatvades. Veel rohkem elamusi pakub rada tugeva tuulega. Aga loomulikult peab siis ohutuse osas eriti tähelepanelik olema. Enne rajaleminekut teevad kõik läbi ohutuskoolituse ja igaüks peab olema hoolas, et kõik sujuks ladusalt. Hea oleks selga panna pikkade säärte ja varrukatega rõivad, jalga kindlasti kinnised, soovitavalt kõva tallaga jalanõud. Nutikas oleks võtta kaasa ka töökindad, et hoida oma käsi. Kohapealt saab turvavarustuse. Kõrgrajal on valida, kas läbida punane rada või nii punane kui must. Võib ka ainult laskumisteraja läbi teha. Elamusi pakub ka madalrada,“ rääkis Oras.

„Üleval rajal on alati instruktor kaasas. Ja madalrajal on samuti palju põnevam seigelda, kui keegi aitab seda õigesti läbida, suunab meeskonnatööle, räägib juurde eeposest pärit lugusid.  Pühapäeval on Ruth ja Tõnu Kebeli talust sellel alal parimad. Kõrgrajal on abis Kalvi, kellel kogemusi seiklusparkides üle Eesti juba kümmekond aastat. Ja lisaks veel Riivo, kes on päris mitu suve pargis gruppe juhendanud,“ iseloomustas koja juhataja seiklejate juhendajaid.

Kalevipoja Kojal on olemas ka discgolf, mida saab kohapeal mängida, aga soovi korral varustust ka koju laenata. „Pühapäeval paneme raja üles mäe nõlvale ja kell 11 teeme discgolfi  koolituse nendele huvilistele, kes seda varem kunagi mänginud pole,“ lisas ta.

Lahtiste uste päeval saab ka kuningaks kandideerida. „Kuningaks võivad kandideerida kõik, ka tüdrukud ja naised. Selleks tuleb võistelda linguga kivi visates,“ selgitas Oras.

Võimalik on teha läbi mõne kilomeetri pikkune kanuumatk, mis kestab umbes kolmveerand  tundi. „ Kanuusid on meil kaheksa, üks neist kolmekohaline, ülejäänud kahekohalised.  Keskel võib istuda laps, kui tal on endal päästevest kaasas,“ rääkis koja juht, lisades, et  kanuusõiduks tuleb koht aegsasti kinni panna.

Kalevipoja Kojas töötab mitmekesise valikuga  supipuhvet. Müügil on ka lihapirukad, koogid, magustoidud, soojad joogid. Kahes majas on avatud kodulooteemaline näitus.

„Pühapäev on üks mõnus tutvumise päev. Ja kindlasti saavad kõik teha just seda, mis neid huvitab. Kes tahab, saab terve päeva hommikust õhtuni endale sobilikult ära sisustada,“ kinnitas Annika Oras.

„Kellele meie juures meeldib, on alati teretulnud! 22. juulil on Kääpal avatud talude päev ja Kääpa OTT ootab samuti kõiki. Taluturg, õpitoad, loomad, põnevad söögid, Nedsaja Küla Bänd jne. Täpsema info  leiab Facebookist KääpaOTT.  11. augustil ootame aga kõiki kohvikutepäevale ja laulupäevale,“ lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus