Kalevipoja Koda pakub Jõgevamaa koolidele tasuta looduskoolitust

Keskkonnainvesteeringute Keskusest sai rahastuse sihtasutuse Kalevipoja Koda koostatud projekt, mis võimaldab saada kooliõpilastel osa looduskoolitusest tuntud loodusetundja ja retkejuhi Vahur Sepa juhendamisel.

Kalevipoja Koja juhataja Hannes Soosaar märkis, et projekti ajendas koostama soov pakkuda Jõgevamaa kooliõpilastele võimalust loodusretkedele tulla.

“Kui Tartu koolidele on see ehk majanduslikult jõukohasem, siis meie maakonna koolidele võrdlemisi kulukas ettevõtmine. Seoses raha eraldamisega KIK-ist tuleb koolidel maksta aga vaid bussisõidukulud. Koolitus kestab viis tundi ning koosneb matkast, lõunasöögist, mida valmistab Tartus asuva kalarestorani Neljapäev peakokk Urpo Reinthal, looduseteemalisest vestlusringist ja viktoriinist,” rääkis Soosaar.

“Pakume lastele lihtsat ja tervislikku eesti toitu: suppi, magusrooga ja joogiks teed. Vahel olen keetnud ka kalasuppi,” ütles Urpo Reinthal.

“Teisipäeval olid looduskoolitusel Voore põhikooli õpilased, neljapäeval tulevad kooliõpilased Mustveest ning käidud on ka juba Jõgevalt ja Palalt. Kui koolidel on soov looduskoolitusele tulla, on praegu viimane aeg endast märku anda,” teatas Kalevipoja Koja projektijuht Tamor Erikson.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus