Kalevipoja Kala- ja Veefestivalil saab ka rääbist

 

   

Laupäeval Kasepääl peetava Kalevipoja Kala- ja Veefestivali laadal saab tänavu osta ka rääbist, kuid see pole kahjuks küll Peipsist püütud.

Sihtasutuse Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse  konsultandi Kersti Kurvitsa sõnul saabub tänu Alatskivil tegutseva ettevõtja Marja Korpimäki sidemetele Kasepääle Soomest kalabuss. Rääbiseid  praetakse laadaplatsil suurel pannil.

Kala mitut moodi ja mitmelt firmalt

Kala ja kalatooteid pakuvad laadal Peipsi Grupp Holding, Peipsi Kalatööstus, Peipus Fisch ja teised kalandusettevõtted Peipsi rannikult.

Esimest korda on laadale oodata Puurmani vallas tegutsevat Härjanurme kalatalu, nende müügipunktist saab osta nii elusat kui ka grillitud kala. Tartu kalakaubandust esindab OÜ Ulle.

Peipsi Alamvesikonna Kalurite Liidu juhatuse esimees Urmas Pirk esitleb laadal raamatut linaskist ja linaskitoitudest, milles tutvustatakse retsepte, mida kasutavad Luua Auuli kokad. Fotograaf Johannes Haav pakub omakoostatud kalendreid, mis tutvustavad Vooremaa järvi.

Kasepää laadale on registreerunud 157 kauplejat. Meie maakonnast on sel aastal kauplejaid varasematest aastatest enam, samuti on kaubapakkujate üldarv Kersti Kurvitsa sõnul sel aastal möödunuga võrreldes 30 võrra suurem.

“Laadalt saab osta ka Peipsi rannikul kasvatatud aiasaadusi, näiteks sibulat, küüslauku, aga ka mustikaid. Keha on võimalik kinnitada lisaks kalaroogadele pirukate, pannkookide ja jäätisega,” lisas ta.

Käsitöötooteid eri paigust

Laadal osalevad ka käsitöömeistrid Jõgevamaalt, aga ka teistest maakondadest ja Lätistki. “Põltsamaalt toob oma käsitööesemed kohale sealne Emade Klubi. Laadale lisavad mitmekülgsust ühele või teisele piirkonnale iseloomulikud kaubad: Saaremaa leib ja õlu, Võrumaa linatooted, Avinurmes valmistatud puunõud. Degusteerida ja osta saab Võhu veine.

Kasepää rannast on võimalik ka Peipsi järvele lõbusõidule minna. “Põnevat ja huvitavat ajaviidet leidub laadal ka lastele, kes võivad lasta teha näomaalinguid, hüpata batuudil  ja saada elamusi skyjumpil, millega saab ennast kaheksa meetri kõrgusele lennutada.

Festivali raames viiakse Mustvee kultuurikeskuses läbi seminar, kus kalandusest ja kalapüügist räägivad Tartu Ülikooli Mereinstituudi teadlane Väino Vaino, Peipsi Alamvesikonna Kalurite Liidu juhatuse esimees Urmas Pirk ja põllumajandusministeeriumi kalamajandusosakonna peaspetsialist Ene Ilves. Festivali teokssaamisele aitab tõhusalt kaasa ka Peipsi Kalurite Ühing.

“Kalevipoja Kala- ja veefestival on muutunud järjest populaarsemaks kultuuri- ja meelelahutussündmuseks, kus iga aastaga osaleb järjest rohkem inimesi. Tänavusel  festivalil on külalisteks ka meie sõpruspiirkonna Enköpingi kommuuni delegatsioon, mis aitab maailmas ainulaadset Peipsi äärset piirkonda tutvustada ka Rootsis,” lausus festivali idee algataja, Jõgeva maavanem Aivar Kokk, kelle sõnul kestab kala- ja veepidu pühapäeva varahommikuni.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus