Kalevipoja kala- ja veefestival tuleb taas

Möödunud suvel esmakordselt teoks saanud festival pälvis üle-eestilise populaarsuse, mistõttu Jõgeva maavalitsus ja omavalitsused otsustasid ürituse ka tänavu korraldada. Festival viiakse läbi Mustvee linnas ja Kasepää vallas. “Festivali üks eesmärk on Peipsi piirkonna ainulaadse looduse ja elulaadi tutvustamine. Võimalik on maitsta mitmesuguseid kalaroogi. Nn VIP-ide köögis saab maitsta aga avaliku elu tegelaste valmistatud suupisteid. Jõu, osavuse ja teadmiste proovimiseks korraldatakse mitmesuguseid võistlusi. Üheks hingekosutavaks sündmuseks on kindlasti mändide istutamine Kasepääle, rääkis festivali korraldamise idee algataja maavanem Aivar Kokk.

Nagu möödunud aastal, saab ka tänavu laevadega Peipsil sõita ja tutvuda teistegi veesõidukitega. Mitmekülgse kultuuriprogrammi üheks eestvedajaks on muusik Gunnar Loho.

“Kes võidab tiitli “Jõgevamaa aasta Kalevipoeg “, selle selgitame välja rammuvõistlusel. Kindlasti on kohal ka festivali nimikangelane ise, sest ükski Kalevipoja üritus Jõgevamaal ei möödu ilma Kalevipoja osavõtuta, ” lausus projektijuht Tiina Loorand Jõgeva Maavalitsusest.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus