Kalevipoja jalgrattamaratonile on oodatud üle 1000 ratturi

Laupäeval saab Vooremaa maastikul teist korda teoks Kalevipoja rattamaraton, mis on ühtlasi Elion Estonian Cup sarivõistlus ja kuulub poolmaratonina  (38 kilomeetrine distants) koos Kalevipoja uisumaratoni ja rulluisumaratoniga  Kalevipoja kolmevõistluse arvestusse. Võistlustele on osalema oodata üle tuhande jalgratturi.

Peakorraldaja Tarmo Raudsepa sõnul võisteldakse Kalevipoja Rattamaratonil 71 ja 38 kilomeetri pikkustel distantsidel. Pikemal distantsil stardivad võistlejad kell 12 Kuremaa lossi eest.  Samuti toimuvad tasuta lastesõidud kuni 6-aastaste, 6-8 , 8-10 , ja kuni 12-aastaste vanuserühmades. Maastikuliselt kulgeb esimene pool rajast mööda kruusateid ja metsaradu ning on küllaltki sile. Teine pool maratonirajast läbib Kuremaa suusaradasid, Laiuse mäge, selle lähedasi metsaradasid ning on raske reljeefiga.

“Raja trass on muutunud, sest tänavu toimub sõit üheringilisena möödunud aasta kahe ringi asemel,” ütles Raudsepp. Tema sõnul on praeguseks maratonile registreerunud üle 900 võistleja. “Loodame võistluspäevaks saavutada 1000 inimese piiri. Maratonile saab registreerida ka hommikul Kuremaal, kusjuures laste kirjapanemine toimubki vaid kohapeal.”

Raudsepp märkis, et massispordiüritustele kohaselt on suurem osa Kalevipoja rattamaratonil võistlejaid harrastajad. “Võistlustulle asuvad aga profid, nende hulgas ka Jõgevamaalt võrsunud jalgrattakuulsused Rene Mandri ja Erki Pütsep, samuti profirattur Allan Oras. Välismaalt saabub võistlema kümme Läti jalgratturit.”

Neile, kes sõitu jälgida tahavad, väike ajagraafik: start kell 12 Kuremaa lossi ees, Lemuvere 12.10, Ronivere 12.25, Liikatku 12.45, Rääbise 12.55, Kaude 13.20,

Kivijärve 13.25, Kuremaa suusarajad 13.30 ja 13.45, Laiuse 14.10, Laiuse mägi 14.25, finiš 14.45 Kuremaa lossi ees.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus