Kaldapiäskesed igatsevad Peipsi pärimuskoda

Mittetulundusühingu (MTÜ) Kaldapiäskesed juhatuse liikme Rutt Pirki sõnul vajaksid nemad Peipsi pärimuskoda, kus oleksid käsitöötuba, murdetuba, harjutusruumid rahvatantsijatele ja näiteringile ning saal.

Ruumid on silmapiiril, selleks sobiks suurepäraselt Ranna rahvamaja. “Meil pole raha selle maja kordategemiseks,” nentis Rutt Pirk. Praegu on Kaldapiäskestel käsil teostus-tasuvusuuring, mille kulud kaetakse PRIA projektist. Uuringut teeb Tartu firma Advisio, juba tänavu septembris peaks see kaante vahele saama. Augustis istuvad MTÜ juhatus ja uuringufirma töötajad veel korra koos ja arutavad viimaseid probleeme.

MTÜ Kaldapiäskesed juhatuse esinaine Ülle Veider ütles, et kui analüüs saab valmis ning selle tulemus osutub positiivseks, siis on põhjust hakata projektidest raha küsima.

Kui taotleda raha välisprojektidest, milleks organisatsiooni  naised samuti valmis on, peaks ka vald lisama omaosaluse. Praegu on aga kohalike omavalitsuste tulubaas nii kokku kuivanud, et sealt pole midagi võtta.

Ranna rahvamaja on talvel üsna raske kütta, sest vanad ahjud ei jõua kivimüüre soojaks ajada. Maja vajaks täielikku ümberehitamist ning soojustamist. Kasutusele saaks võtta ka teise korruse, kuhu võiksid tulla külalistetoad.

Ranna rahvamaja juhataja Ljubov Raimla sõnul üüriksid inimesed hea meelega üritusteks ka rahvamaja saali. See on väga kodune maja. Kui see oleks ka soe, kasutataks seda meelsasti. Ülle Veideri hinnangul kataks maja oma kulud kindlasti. Samuti saaks seal korraldada õppepäevi ning muid üritusi.

“Ka ääremaadele peaks rohkem mõtlema,” tõdesid naised.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus