Kalandusfirma rajas Raja külla kaupluse ja kohviku

Möödunud aasta lõpul avas laia haardega kalandusfirma Aver Baltic OÜ Mustve valda Raja külla kauplus-kohviku Kalaküla. Ettevõtte ümbruses kavatsetakse välja ehitada mitmekülgsete võimalustega keskus turistide ja puhkajate teenindamiseks.


  1. 2001. aastal loodud Aver Baltic OÜ omab ajaloolisi püügiõigusi Eesti siseveekogudel ja rannikualal. Mustvees ja Tallinnas on ettevõttel kalatsehhid, mõlemas linnas tegeletakse ka kala turustamisega. Peipsi pealinnas kioskis, vabariigi pealinnas Keskturul. „Firma arendamiseks ehitasime Tartu-Jõhvi maanteele Raja külasse kauplus-kohviku Kalaküla. Pakume nii Peipsi järvest kui ka merekala värskelt, suitsetatuna, marineerituna, soolatuna. Kalatooteid saab nii kohapeal süüa kui ka kaasa osta,” rääkis tegevjuht Oleg Antonov.

„Oleme perefirma. Kauplus-kohvikus on perenaiseks mu abikaasa,” märkis ta. Oleg Antonov on ise välja mõelnud ja meisterdanud kauplus-kohviku kujunduse. Sees hakkavad silma kalade ja vähiliste mulaažid, õu on atraktiivseks tehtud kalavõrkudega. „Tulevikus plaanime ehitada laagriplatsid, saunad, grillimisplatsid, kus ruumi ka turismibussidele ja haagistele, samuti laste mänguväljaku. Koht tiheda liiklusega Jõhvi-Tartu maantee ääres sobib selleks hästi,” ütles Antonov.

Aver Baltic OÜ müüb värsket ja külmutatud koha ja ahvenafileed lisaks siseturule ka Euroopa Liidu riikidesse ja turustab Eestis teistest euroliidu maadest pärinevaid kalatooteid.

„Võtame vastu tellimusi kala töötlemiseks. Samuti korraldame Eesti piires ja naaberriikidesse ekskursioone, mille programmis on kalapüük merel, jõgedel ja järvedel,” märkis Oleg Antonov.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus