Kalanädal avati Kuremaa järve ääres Udu talus

Kalandusnädala kuulutasid avatuks keskkonnaminister, harrastuskalur Villu Reiljan ja maavanem Aivar Kokk. Tseremoonia toimus Udu turismitalus, mille pererahvas eesotsas peremees Mati Kärmasega oli piduliku sündmuse puhul rõivastunud rahvarõivastesse. Külalistele pakuti Kuremaa järvest püütud kalast valmistatud roogasid.

“See on hea märk, et kalanädal otsustati avada just talus, mis tegeleb kalapüügiga väikejärvel. Vooremaa väikejärvedel kalapüügiga tegelevate ettevõtjate probleemid vajavad tähelepanu,” lausus Kärmas. Kalanädala peakorraldaja, Peipsi Alamvesikonna Kalurite Liidu esimees Urmas Pirk rääkis, et kalalaadal korraldatakse mitmeid mõttevahetusi, kus räägitakse just kalandusest väikejärvedel. Aruteludel saavad teavet nii kalurid kui ka teised kalandushuvilised.

“Reedesel seminaril Mustvees on aga kõneaineks kalapüügi, kalavarude, kalandusharidusega ja Peipsi sadamate ehitamisega seotud probleemid. Ettekannetega esinevad põllumajandusministeeriumi aseminister, Jõgeva maavanem Aivar Kokk, SA Jõgevamaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus juhataja Toomas Pajula, teadlane Väino Vaino ja teised kalanduse ja Peipsiga seotud valdkonna asjatundjad,” märkis Pirk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus