Kalamehed võistlevad Pikkjärvel

Eestis on aina populaarsemad talvised kalapüügivõistlused. Laupäeval, 9. veebruaril on Eesti Kalastajate Seltsi taliliiga võistlus ees Jõgevamaal Pikkjärvel. Võistluse korraldajaks on Tartu Kalaspordi Selts, kes on võtnud eesmärgiks pakkuda kalaspordist huvitatud inimestele võistluslikku kalapüügi võimalust Kesk-Eesti piirkonnas.


Tartu Kalaspordi Klubi liikme Veljo Sarapuu sõnul toimus viimane kalapüügivõistlus Pikkjärvel kümmekond aastat tagasi. Eelmisel aastal toimus samasugune võistlus Aidu järvel, kuid nüüd otsustati asukohta vahetada. Valik lähtus ka sellest, et nii põhja- kui ka lõuna poolt saabuvatel võistlejatel oleks võrdne vähemaa kohale tulla. Lisaks on Pikkjärv suhteliselt kalarikas veekogu. Võistluste korraldajad on seal ise juba proovipüügid ära teinud ning kalasaagiga rahule jäänud. Jää paksus on vähemalt 20 sentimeetrit ja see aina kasvab.

„Loodetavasti tuleb võistlejaid vähemalt sama palju osalema nagu aasta tagasi ning soovitavalt rohkemgi,” märkis Sarapuu. Eelkõige oodatakse osalema noori. Võistelda saab nii individuaalselt kui ka võistkondlikult. Võistkonna suuruseks on kolm kuni neli liiget ja võistkonnas osalevate võistlejate üle peetakse ka individuaalset arvestust.

„Võistlemine käib parema saagi ehk välja püütud kalade kaalu peale. Eilse seisuga oli osalemise soovist teada andnud üle 25 huvilise. Loodetavasti jääb osalejate arv jääb 50-100 vahele,” sõnas Sarapuu.

Püüda võib ainult kirbu ehk marmõssi õngega. Sikuskitega püük ei ole lubatud. Enne võistlema asumist toimub kohtunike ja võistlejate koosolek, kus võistlustingimusi ja reegleid tutvustatakse.

Võistlemiseks on aega kolm tundi. Igal võistlejal peaks olema kaasas kaks lipukest, millega ta saab enda puuritud augud ära märgistada.

Võistlust toetavad mitmed sponsorid ja auhinnalaud on igati rikkalik, üle 1000 euro suurune. Veljo Sarapuu sõnu loodavad nad samasuguse võistluse ka aasta pärast korraldada, iseasi millisel veekogul see toimuma saab.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus