Kaks teist kohta ja eripreemia

Tartus Dorpati konverentsikeskuses selgitati ülemöödunud reedel välja Eesti paremad õpilasetlejad. Meie maakonna noored tõid riigikonkursilt ära kaks teist kohta ja eripreemia.


Nooremas, 4.-6. klassi vanuserühmas tunnistati teise koha vääriliseks Jõgeva põhikooli kuuenda klassi õpilane Georg Sakrits. Ta esitas Karl Adra proosapala “Mustikasupp ja armastus” ning Milvi Panga luuletuse “Mõni”.

“Need tekstid sobisid Georgile hästi. Ja ta ei lähe esinedes kunagi närvi,” ütles Georgi juhendaja, Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja lavastaja Lianne Saage-Vahur.

Vaatamata noorusele on Georg väga kogenud esineja: ta on Liblikapüüdja lavastustes kaasa teinud esimesest klassist peale ja jõudnud edukalt osaleda ka mitmel etlejate konkursil.

Keskmises, 7.-9. klassi vanuserühmas Jõgevamaad esindanud õpilastest oli edukaim Sten Siirak, keda žürii tunnustas eripreemiaga. Temagi on Jõgeva põhikooli õpilane (õpib 8. klassis) ja valmistus konkursiks Lianne Saage-Vahuri juhendamisel. Sten esitas Juhan Saare proosapala “Eesel ja kaamel” ning Leelo Tungla luuletuse “Karid ja kõrgused”.

Erinevalt Georg Sakritsast, puudus Sten Siirakul varasem etlejate konkursi kogemus. Maakondlikul konkursil andis see veel tunda: esimest korda rahva ette minnes olid noormehel õpitud tekstid mälust kui peoga pühitud. Õnneks anti talle uus võimalus ning teisel katsel esines ta nii hästi, et saadeti edasi riigikonkursile.

“Tartus Sten enam verest välja ei löönud. Ta on ka väga vastuvõtlik: minul kui juhendajal pole talle kunagi vaja midagi kaks korda öelda,” sõnas Lianne Saage-Vahur.

Gümnaasiumiealiste vanuserühmas saatis edu Põltsamaa ühisgümnaasiumi abiturienti Maarja-Liis Mölderit: tedagi peeti teise koha vääriliseks. Žürii ja publik kuulsid tema suust katkendit Eric-Emmanuel Schmitti jutustusest “Oscar ja Roosamamma” ning omaloomingulist luuletust “Johannesele”.

“Maarja-Liis on olnud tubli ka mõnel varasemal etlejate konkursil, ent nii kõrgele kohale tõusis ta esmakordselt,” ütles Maarja-Liisi emakeeleõpetaja ja juhendaja Marika Nugis. “Ta on väga iseseisev, ent kui talle head nõu anda, siis ta arvestab sellega. Enne riigikonkurssi konsulteeris ta ka oma põhikooli aegse juhendaja Astra Tintsiga. Maarja-Liis läheb publiku ette hästi läbitunnetatud tekstidega ning elab teemale emotsionaalselt kaasa. Ta ei pelga näidata, et see, millest ta räägib, läheb talle korda.”

Õpilasetlejate riigikonkursi korraldasid Tartu Hansa kool ning Tartu linna ja maakonna emakeeleõpetajate aineühendus koostöös Eesti Harrastusteatrite Liiduga. Etlejaid hindasid Eesti Harrastusteatrite Liidu tegevjuht Kristiina Oomer, vabakutselised näitlejad Maarja Jakobson ja Veikko Täär, Rakvere teatri näitleja Tarmo Tagamets ja Vanemuise teatri dramaturg Anu Tonts. Konkursil osales ühtekokku 46 õpilast ning igas vanuseastmes anti välja peapreemia, esimene, teine ja kolmas koht ning kaks eripreemiat.

“Konkurss oli seekord väga hästi korraldatud, võõrustajate vastuvõtt soe ja tähelepanelik ning esinemisruum tingis meeldiva soliidsuse,” kiitis Lianne Saage-Vahur.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus