Kaks päeva tuliseid vutilahinguid

Möödunud nädalavahetusel toimus Jõgeva spordikeskuses Virtus traditsiooniline Wolves Winter Cup 20. Kuuendat aastat aset leidnud Eesti üks mainekamaid ja suuremaid sisejalgpalliturniire meelitas Jõgevale kokku 20 meeskonda enam kui 200 mängijaga. Esmakordselt oli tegu rahvusvahelise turniiriga, sest külakosti tõi Jõgevale TJ Vaňov Ústí nad Labemi linnast Tšehhis. Mõlemal päeval võitis Jõgeva FC Wolves.


Turniiril osales kokku 10 meeskonda, kes olid loositud kahte viieliikmelisse gruppi. Võistlussüsteem oli äärmiselt meeskonnasõbralik, sest mõlemast grupist sai veerandfinaali neli võistkonda ning üksnes gruppide viimased ei pääsenud play-off-i, selgitades omavahelise mänguga 9.‒10. koha saatuse.

Laupäevane turniir oli läbi aegade tugevaima tasemega. A-alagrupi võitis 10 punktiga ja jõudis kaotuseta veerandfinaali kodumeeskond FC Jõgeva Wolves. Järgnesid JK Loo, Vaimastvere SK Illi ja TJ Vaňov Tšehhimaalt. Napilt viiendaks jäänud FC Tallinna Wolves pidi leppima lohutusmänguga.

B-grupist sai mõneti üllatuslikult esimesena edasi Wolvesi duubelmeeskond FC Äksi Wolves, kes teenis 7 punkti. Omavahelise mängu tõttu sai samade punktidega teise koha FC MJT, kellele järgnesid Värska Originaal ja Põhja-Sakala vastavalt 6 ja 5 punktiga. Põltsamaa Sport teenis tabelisse 2 viigipunkti ning pidas 9. koha mängu FC Tallinna Wolvesiga.

„Huntide” omavaheline finaal

Play-off-id algasidki 9. koha lahinguga, kus kohtusid FC Tallinna Wolves ja Põltsamaa Sport. Risto Liiva kübaratriki toel teenis Põltsamaa Sport 3:1 võidu ning sai turniiril 9. koha.

Veerandfinaalid pakkusid kamaluga põnevust. Võitjad sammusid poolfinaali, kaotajate pärusmaaks jäi 5.‒8. koha jagamine.

FC Jõgeva Wolves alistas Põhja-Sakala 1:0, FC Äksi Wolves TJ Vaňovi 3:0, Vaimastvere Illi FC MJT-i 2:0 ja JK Loo Värska Originaali 4:1.

Esimeses poolfinaalis kohtusid tulises derbis FC Jõgeva Wolves ja Vaimastvere Illi. Wolves suutis minna 2:0 juhtima ja kuigi lasi lõpus ühe värava tagasi lüüa, saadi lõpuvileks ikkagi 2:1 võit ja finaalikoht. Üllatuslikult pääses finaali ka FC Äksi Wolves, kes alistas 2:0 JK Loo.

Järgnenud pronksimängus oli JK Loo pärast 0:0 lõppseisu penaltitega 3:1 üle Vaimastvere Illist ning teenis sellega pronksmedali. Finaal kujunes aga Wolvesi siseasjaks ja ühepoolseks mänguks, kus võimsa turniiri teinud ja ainsa meeskonnana kaotuseta kogu päeva esinenud FC Jõgeva Wolves alistas kindlalt 4:0 FC Äksi Wolvesi. Seega „huntidele” kaksikvõit.

Turniiri parimaks valiti Kristofer Reinberg (FC Jõgeva Wolves). Parim ründaja oli kuue väravaga Kaarel Põldma (FC Äksi Wolves) ja parim väravavaht Mart Päll (FC Jõgeva Wolves).

Finaal pakkus põnevust

Teisel päeval oli samuti võistlustules kümme meeskonda. A-alagrupist sai 10 punktiga esimesena edasi Märjamaa Kompanii, kellele järgnesid samade punktidega Eesti Sultan ning Alam-Pedja Kalurid ja FC Mulgi vastavalt 6 ja 1 punktiga. Mulkidega võrdselt ühe punkti kogunud FC Äksi Wolves pidi seekord leppima lohutusvooruga.

B-alagrupist sai samuti 10 punkti ja esikohaga edasi suures osas FC Wolvesi esiliiga poistest koosnenud FC Loomaaed, kellele järgnesid Castovanni Eagles 8, FC Jõgeva Wolves 5 ja FC MJT 4 punktiga. Punktita jäi TJ Vaňov.

Play-off-id algasid taaskord 9. koha mänguga, kus FC Äksi Wolves võitis suurelt 4:0 TJ Vaňovi meeskonda. Järgnenud veerandfinaalides olid edukad Märjamaa Kompanii, FC Loomaaed, FC Jõgeva Wolves ja FC Castovanni Eagles, kes alistasid vastavalt 4:1 FC MJT, 7:0 FC Mulgi, 2:1 FC Sultani ja 3:1 FC Alam-Pedja Kalurid.

Esimeses poolfinaalis suutis FC Jõgeva Wolves alistada 2:1 Märjamaa Kompanii ning tõusta teist päeva järjest finaali. Teises kohtumises alistas FC Loomaaed samuti 2:1 FC Castovanni Eaglesi. Järgnevas pronksimängus olid ohjad juba Castovanni käes, kes alistas muidu turniiril väga head minekut näidanud Märjamaa selgelt 3:0.

Finaal kujunes tõeliseks põnevuslahinguks, kus turniiri suurfavoriit FC Loomaaed võttis vastu FC Jõgeva Wolvesi. Pingelises finaalis aga väravaid ei löödud ning seega asuti parimat selgitama penaltite abil. Penaltiseeria kujunes väga pingeliseks ja vaja läks koguni 18 lööki, et võitja välja selgitada.

Kolmandas voorus eksis esmalt Loomaaia poolt Kristen Kähr, kelle löögi tõrjus Pelle Päivil. Seejärel oli Wolvesi mängijal Kristo Päkkol suurepärane võimalus võit koju jätta, kuid tema löögi suutis Erik Kesa tõrjuda. Järgnevalt lõid mõlema meeskonna mängijad järjepanu penaltid sisse, kuid alles võistkondade kõige viimased mängijad, vastavalt siis Eero Pärn Loomaaia ja Madis Rebane Wolvesi poolt, otsustasid võitjasaatuse. Esmalt tõrjus Pärna löögi Päivil ning seejärel asus Wolvesi poolt lööma Madis Rebane, kes ei eksinud. Sellega võideti põnevusfinaal tulemusega 8:7.

Turniiri parimaks mängijaks valiti pühapäeval Kristofer Kaasik (FC Loomaaed). Parim ründaja oli 7 väravaga Marko Murumaa (FC Jõgeva Wolves) ning parim väravavaht suurepärase turniiri teinud Pelle Päivil (FC Jõgeva Wolves).

Heategevuslik turniir

Nagu Wolvesi turniiridel tavaks, oli sel ka seekord täita heategevuslik roll, kus Jõgevamaa gümnaasiumi 11. klassi õpilaste Maris Kallo ja Kristiina Tamme loovtööga koguti raha MTÜ Paita Mind kasside varjupaigale.

Turniirist tegi kokku enam kui 15-tunnise otseülekande OMfilmistuudio, kes viis jalgpalliülekannete tegemise Eestis uuele tasemele, tehes ülekannet koguni kuue kaameraga. Juba praeguseks on ülekandeid kokku vaadatud enam kui 5000 korda ja huvi aina kasvab. Peale selle oli turniiri võimalik jälgida reaalajas.

Mõlema päeva otseülekanded on täispikkuses järelevaadatavad. Samuti on FC Jõgeva Wolves´i kodulehel ülimahukas fotokogu.

Turniir õnnestumise eest tuleb tänada ka meie toetajaid ja koostööpartnereid ‒ OMfilmistuudio, Farmi, Oshee, Jõgeva vald, Eesti spordi- ja olümpiamuuseum, jääaja keskus, Eesti kultuurkapital, Laishomi pubi, Monkey Sport, Pizzakiosk, Jõgeva spordikeskus, Särka Sport, Surprisegg, Pöörased Seiklused, Turniir.ee, MTÜ Paita Mind ja Eesti jalgpalli liit.

Laupäev

meeskondade parimad

 1. FC Jõgeva Wolves: Rasmus Alles
 2. FC Äksi Wolves: Hardi Lill
 3. JK Loo: Vahur Tima
 4. Vaimastvere Illi: Oleksander Starostenko

5.‒8. Värska Originaal: Temari Nuuma

5.‒8. TJ Vaňov: Jan Zeman

5.‒8. FC MJT: Carl-Erik Sellenberg

5.‒8. Põhja-Sakala: Margus Terras

 1. Põltsamaa Sport: Risto Liiv
 2. FC Tallinna Wolves: Risto Paane

 

FC Jõgeva Wolves: Mart Päll, Denis Serikov, Mihail Gutak, Sergei Starovoitov, Stenver Kleimann-Leimann, Rasmus Alles, Kristofer Reinberg, Andre Varusk ja Taivo Pärnamets.

 

Pühapäev

meeskondade parimad:

 1. FC Jõgeva Wolves: Kaarel Põldma
 2. FC Loomaaed: Andre Varusk
 3. FC Castovanni Eagles: Martin Kivi
 4. Märjamaa Kompanii: Karl Sassian

5.‒8. FC MJT: Kaspar Tilga

5.‒8. Eesti Sultan: Maruis Villems

5.‒8. FC Mulgi: Aleksander Menne

5.‒8. Alam-Pedja Kalurid: Marek Reiman

 1. FC Äksi Wolves: Martin Murumaa
 2. TJ Vaňov: Martin Ruzicka

 

FC Jõgeva Wolves: Pelle Päivil, Hardi Lill, Kristo Päkko, Kaarel Põldma, Marko Murumaa, Madis Rebane, Marko Horn, Sergei Krivin, Eduard Kovbasnjuk.

 

KERVIN KULL

blog comments powered by Disqus