Kaks neljakordset meistrit

Möödunud kolmapäeval Kuremaal peetud maakonna noorte meistrivõistlustel ujumises tegi kaasa 33 ujujat. Tugevamad tulemused ujusid välja, nagu viimasel ajal ikka, Merilin Vipper ja Henri Reinsalu.

Merilin tuli maakonna noortemeistriks tüdrukute E-klassi 50 m vabaujumises, samuti 100 m vaba-, 50 m rinnuli- ja 50 m seliliujumises, kus peeti ainult absoluutarvestust, st vanuseklassiti meistreid välja ei selgitatud. Ka Henri võitis oma vanuseklassi (poiste C-klassi) 50 m vabaujumise ning absoluutarvestuses peetud 100 m vaba-, 50 m rinnuli- ja 50 m seliliujumise. Seega tulid mõlemad neljakordseks individuaalseks maakonna noortemeistriks. Henri kuulus lisaks sellele võidukasse 8 x 25 m teateujumise võistkonda, mis koosnes mitme erineva kooli õpilastest. Jõgeva Gümnaasiumi võistkond, millesse kuulus ka Merilin, sai teise koha.

„Merilin on sel talvel küll natuke vähem harjutanud, sest on pööranud suuremat tähelepanu tantsutreeningutele, Henri on aga kõvasti edasi arenenud,” ütles võistluste peakohtunik Andres Lippur.

Võistkondlikult oli gümnaasiumidest parim Puurmani Gümnaasium Jõgeva ja Palamuse Gümnaasiumi ees. Põhikoolidest tegi kaasa vaid Torma Põhikool, algkoolidest edestas Kuremaa Lasteaed-Algkool Luua Algkooli. Omavalitsustest oli parim Jõgeva vald Palamuse ja Puurmani valla ees.

Maakonna noortemeistriteks tulid 25 m vabadistantsil Johanna Murd (TE; Kuremaa LAK) ja Illimar Laanisto (PE; Jõgeva ÜG); 50 m vabadistantsil Merilin Vipper (TE; Jõgeva G), Keio Reesalu (PD; Puurmani G), Laura Pint (TC; Jõgeva G), Henri Reinsalu (PC; Palamuse G), Andrea Pärtelpoeg (TB; Jõgeva G), Rasmus Kolberg (PB; Nõo RG/Jõgeva v), Eret Tammistu (TA; Tartu Tamme G/Palamuse v) ja Gert Birk (PA; Jõgeva G). 50 m rinnuli- ja selilidistantsil ning 100 m vabadistantsil jagasid kogu kulla, nagu öeldud, Merilin Vipper ja Henri Reinsalu.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus