Kaks kuud 14 900

Juulikuu viimasel päeval helistati Viljandimaalt, et Viiratsi lähedal oli teel vänderdanud punane Volkswagen hädavaevu pääsenud kokkupõrkest. Teataja juhiste järgi leiti sõiduk samast alevikust, roolist kõrvaldati 78-aastane joobnud Alfred.

Kahe kuuga on joobekahtlusega iseliikujatest teavitatud 75 korral, tabatud on 12 joobnud juhti. Ka kihutajatest teatatakse sageli, neid teateid on olnud 169. Siiski teevad kaaskodanikele enim tüli need piiratud vastutustundega juhid, kes pargivad oma sõidukeid kõnniteedele, hooviväravate või tühjendamist ootavate prügikonteinerite ette. Sellistest väärnähtudest on teavitatud 181 korda.

Valdavalt lõpevad telefonilt 14 900 väidetavaile rikkujaile tehtud kõned mõlema poole arusaamaga, et eeskirja tuleb täita. Kui aga väidetav rikkuja tahab esitada enda kaitseks väiteid või muid tõendeid, saab ta selle võimaluse kohe. Ainuke “nõks” asja juures on, et tõendeid saab ta esitada ainult alustatud menetluse käigus, menetlus võib aga lõppeda ka karistuseotsusega. Seni on sellise lahenduse valinud ainult üks mees, kes eiras punast foorituld.

Ka teadlikult antud valeteateid on olnud ainult üks ja seegi tõi hoopis rohkem sekeldusi “naljamehele”, mitte isikule, keda ta süüdi lavastada püüdis.

Lõuna politsei Liiklusliini number on 14 900

PEETER REHEMA,
liiklusliini operaator

blog comments powered by Disqus