Kaks hunti ja ilvest jäid püssikuuli ette

Selle talve vähesed lumised päevad kehutasid jahimehi hundi- ja ilvesejahile. Kolm talvekuud kestvast hundijahihooajast on varsti juba pool läbi, kuid selgeid käpajälgi, mille järgi hunte jälitada, pole mustal maal ju näha ja nii jäidki kiskjad tabamata. Kolmapäeva hommikul nägid Kurista jahiseltsi mehed Liivoja külas seitset hunti üle raudtee roosiaia poole tulemas. Hundikarjale mindi jälgi mööda järele ja nähti, et Paduvere juures oli mindud üle Piibe maantee ning jäädud raba serva Hundimägedesse. Õhtul pimedas ei näinud neid enam jahtida ning jäädi ootama, mida toob uus päev. Hommikul selgus, et kari oli tulnud üle maantee tagasi ja jäänud Kurista jahiseltsi maadele roosiaia lähedusse.

“Tegime selgeks, et huntide magamiskoht jääb umbes paari ruutkilomeetri suurusele maa-alale. Ajasime kähku nii palju mehi jahti, kui saime, ja piirasime hundikarja ümber. 31 mehest kaks ? Andres Kangur ja Veiko Lippur ? võtsid jäljed üles ja hakkasid huntidele lähenema. Varsti põrutaski kuus hunti raudtee poole. Siis kõlas pauk ja üks nendest jäi matsti maha, neli pages aga üle raudtee. Nägime, et kuues hunt jooksis üksinda tagasi ja hoopis teises suunas, kuhu aga seitsmes jäi, seda me ei tea,” meenutas jahimees Vello selle hooaja esimest hundijahti. Ilusa, suure peaga isahundi tabas kogenud ja kindla käega jahimees Sergei Suvvi.

Neljapäeval oli hundiõnne ka Kullavere jahiühistu Pala sektsiooni jahimehel  Marko Hundil. Hommikul leiti Pala asulast kõigest 800 meetri kauguselt viie hundi liikumisjäljed. Hundikarja kutsuti piirama paarkümmend meest ja enne pimedat tabaski noor jahimees Marko Hunt ühe vana emaslooma.  “Rohkem ei tohigi me  tänavu enam lasta ? vaid üks luba meile antigi. Hunte on meie jahimaadel üsna tihti näha, õige mitmed koerad on nad õnneks võtnud. Ongi lootust, et võime  ühe koeramaia hundi laskmiseks saada lisaloa,” rääkis Kullavere jahiühistu pealik Valentin Kulikov.

Kolmapäeval oli Jõgevamaa jahimeestel ka ilveseõnne: ühe tabas Vaimastvere  jahiseltsi mees Endel Otti, teise aga Ivar Veider Kullavere jahiühistust. Põltsamaa piirkonnas saadi üks ilves kätte juba detsembri alguses, nii et kuuest Jõgevamaal küttida lubatud ilvesest on juba pooled tabatud.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus