Kaks Arno Tali stipendiumi tuli Jõgevamaale

?Palamuse Gümnaasium hoolib oma õpilastest ning sealt on alati taotlusi,? rääkis Arno Tali Sihtkapitali tegevjuht Eugenie Brusnitsin.

Stipendiumi summa on aastaid olnud abiturientidele 2000 krooni. ?Tänavu olid meie võimalused piiratud. Me ei saanud projektidest nii suurt summat, kui soovisime. Seetõttu saime rahuldada kümme taotlust,? rääkis tegevjuht.

Arno Tali Sihtkapitali põhikirja järgi on selle eesmärk toetada rahaliselt maanoorte hariduspüüdlusi, kes on pärit paljulapselistest ja vähemkindlustatud peredest. ?Paljulapselised pered usaldavad meid, sest see toetus on perele suureks toeks,? rääkis Brusnitsin.

Tänavu jagati Arno Tali stipendiume juba 12. korda. Konkursile laekus kokku 33 taotlust, neist viis Jõgevamaalt.

Alates 1994. aastast on igal aastal olnud  vähemalt üks stipendiaat pärit meie maakonnast. Viimasel kolmel aastal on tunnistatud stipendiumi vääriliseks kokku 17 õpilast Palamuse Oskar Lutsu Gümnaasiumist ja Jõgeva Gümnaasiumist.

Stipendiumile saavad kevadel kandideerida kõik keskkooli, gümnaasiumi või sellega võrdsustatud kooli lõpetajad ja kavatsevad sügisel õpinguid jätkata,  kelle õppeedukus on olnud hea või väga hea ja kellel perekonna majanduslik seisund on takistuseks õpingute jätkamisel. Sügisel korraldatakse konkurss ülikoolis õpinguid alustavatele noortele. ?Üliõpilasi saame me rohkem toetada, sest nende jaoks on meil juba osa raha olemas,? ütles Eugenie Brusnitsin.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus