Kaks aastat Põltsamaa laste oma laagrit

Nagu ka möödunud aastal, korraldati tänavunegi laager linna ja valdade kulul. “Vanemad maksid ka osalustasu, aga see summa oli pigem distsiplineeriv,” ütles Põltsamaa linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik Merle Meidla. Kõige olulisemaks on peetud seda, et lastel oleks rakendust ja huvitavat tegevust.

Laagri projektijuhiks kandideerijate seast eelistati oma linna inimest, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi noort õpetajat Katrin Arget. Abiks olid tal sama kooli õpetaja Sirje Suvi ning huvijuht Mariin Sirk ja noortemaja töötajad.

Igal päeval oma teema

Laagripäevad olid pikad ja sisukad ning kestsid hommikul kella üheksast õhtul kella kaheksani välja, vahel isegi kauem. Hommikupoolikuti koristati harilikult paar tundi parki või tehti linnas muud heakorratööd. Teise päevapoolde jäid muud tegevused: võistlused, matkad, mängud jne. Nii oli kõikidel päevadel erinev teema. Laagri esimene päev kuulutati muusikapäevaks, mis lõppes õhtul Mati Klambi organiseeritud karaokega väljas, mis meelitas ligi ka pealtvaatajaid. Karaokeõhtu kujunes ka laagripäevade üheks meeldejäävamaks ettevõtmiseks. Järgmisel päeval peeti laagri olümpiat, millesse kuulus nii võistkondlikke kui ka individuaalalasid. Korraldati ka naljavõistlused, kus selgitati ühtlasi välja kõige suurema naeratusega laagrilaps. Kolmas laagripäev pühendati keskkonnakaitsele. Kolmekilomeetrisel matkal Kuningamäele vaadeldi taimi ja loodust ning vastati samas ka viktoriiniküsimustele. Õhtul aga võeti ette orienteerumismäng. Järgnes meisterdamise päev, mil valmistati pärlloomi, joonistati jne. Viiendal laagripäeval käidi ekskursioonil Rakveres. Seejärel korraldati oma Oskari Gala ehk laagri tüdruku ja poisi valimised. Laupäevane päev pühendati erinevatele grupitöödele kunsti, muusika ja spordi alal. Õhtul aga mindi koos lossihoovi filmimuusika kontserdile. Et mõned päevad varem aitasid laagrilise kontserdipaigal toole paika panna, oli kontserdile pääs neile tasuta.

Noortekeskus staabiks

Kogunemiskohaks ja staabiks sai tänavu Allika tänava noortekeskus. See meeldis lastele väga ja sobis igati ideaalselt ka tegevuste organiseerimiseks. Ruumid on piisavalt suured, spordivahendid, lauamängud ja arvutid olemas. Pealegi on noortemaja töötajad valmis alati nõu ja jõuga toeks olema.

Majas ja selle ümbruses leidus tegevust isegi vihmase ilmaga. Kui aga mitmesugustest ettevõtmistest aega üle jäi, läks õues spordimängude mängimiseks, mis tundus olevat kõigile väga meeltmööda.

Süüa sai laagripere kaks korda päevas. Soe toit tehti valmis ja toodi kohale Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökooli sööklast. Laagris viibinud laste vanus oli jäi kaheksa ja viieteistkümne eluaasta vahele.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus