Kaitseväe juhataja kandidaadiks Ants Laaneots

?Tegemist on Eesti kaitseväe ühe taasloojaga, keda iseloomustavad missioonitunne, otsusekindlus, juhtimiskogemus ja tsiviilkontrolli mõistmine,? ütles president Ilves.

Ka Riigikogu kõigi fraktsioonide esindajad, kellega riigipea eelnevalt kohtus, eelistasid kaitseväe juhataja kandidaadina kindralmajor Laaneotsa.

Vabariigi President tänas Riigikaitse Nõukogu istungil Riigikogu esimehe Toomas Vareki poole pöördudes parlamenti hea koostöö ning viitseadmiral Tarmo Kõutsi tagasiastumisavalduse kiire menetlemise eest. Riigikogu

vabastas kaitseväe juhataja ametist 14. novembril.

?Meil kõigil tuli tegutseda tempokalt, et juhtida riigikaitse stabiilsemasse perioodi ning ma tänan seadusandlikku võimu toetuse eest,? ütles president Ilves. ?Loodan, et selline mõistmine riigikaitseliste küsimuste lahendamisel jätkub meie vahel ka tulevikus.?

Enne Riigikaitse Nõukogu istungit andis riigipea lõunasöögi kaitseväe juhataja ametist lahkunud Tarmo Kõutsile. ?Ta on kuus aastat juhtinud kaitseväge, see on olnud tõsine töö, kaitsevägi on saanud järjest paremaks ja minu tänusõnad selle eest,? ütles president Ilves.

Presidendi kantselei avalike suhete osakond

blog comments powered by Disqus