Kaitseliidu uue hoone detailplaneering sai linnavolikogus kinnituse

Neljapäevasel istungil kinnitas Jõgeva linnavolikogu Aia tänavale rajatava Kaitseliidu Jõgeva maleva uue staabihoone detailplaneeringu.

Jõgeva linnapea Kalmer Laini sõnul on Kaitseliidule eraldatud summad uue hoone projekteerimiseks ja lähiajal loodetakse alustada ka ehitustöödega sõltuvalt sellest, kuidas riigieelarve võimaldab. “Seoses sellega on päevakorras ka detailplaneeringu kehtestamine,” lisas linnapea.

Jõgeva linnavalitsuse arhitekt Anne Örd märkis, et vastava detailplaneeringu avalikustamise käigus ei esitatud ühtegi pretensiooni. Planeering sai ka maavanema heakskiidu, mida oli tarvis põhjusel, et tegemist on üldplaneeringut muutva planeeringuga.

“Maa, kuhu staabihoone kerkib, oli algselt planeeritud äri- ja osaliselt haljasalaks, nüüd aga muutub see riigikaitseotstarbeliseks maaks. Krundile on lubatud ehitada kaks kahekorruselist hoonet, kusjuures põhihoone kõrgus võib olla maksimaalselt 12 ja abihoonel kaheksa meetrit. Algul tundus kaksteist meetrit mullegi väga kõrge. See asjaolu ei tohiks aga siiski häirida, sest kõrval asuva päästeteenistuse hoone kõrgus on ka peaaegu 11 meetrit,” rääkis Örd.

i

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus