Kaitseliidu ülem kinnitas uue hoone ehitamist Jõgevale

 

Möödunud reedel Jõgevamaad väisanud Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili avalikustas Kaitseliidu Jõgeva Maleva uue hoone ehitamisega seonduvad tähtajad ning teatas, et hoone valmib 2015. aastal.

Jõgeva maavalitsuses toimunud kohtumisel teatas Kaitseliidu ülem Meelis Kiili, et Kaitseliidu Jõgeva Maleva uue hoone projekteerimine algab tänavu, ehitamine tuleval aastal ning maja valmib 2015. aastal. Nüüdisaegne hoone rajatakse Aia tänavale, Jõgevamaa päästeosakonna maja kõrval asuvale senisele õppesõiduväljakule. Kiili sõnul tuleb uude majja ka lasketiir, kus lisaks kaitseliitlastele saavad laskmist harjutada politseinikud ning teisedki, kellele on vastavad oskused või teadmised elukutse või ühiskondliku tegevuse tõttu tarvilikud. “Kaitseliit peab igati vajalikuks mitmekülgset koostööd erinevate asutuste ja organisatsioonidega,” ütles brigaadikindral, kes juhib Kaitseliitu möödunud aasta 17. detsembrist.

“Kokkusaamisel Kaitseliidu uue juhiga saime rohkesti tarvilikku infot. Teretulnud oli temalt kuulda Jõgeva maleva uue maja ehitamise tähtaegu. Hoone tuleb küll algul plaanitust väiksem,  kuid kahtlemata on tegemist meie maakonnale olulise ehitisega,” ütles maavanem Viktor Svjatõšev.

Mõttevahetusel märkis Meelis Kiili, et praegu on võetud Eestis suunaks laiapõhjalise riigikaitse ülesehitamine ja tugevdamine. Tema hinnangul saab seda eesmärki kõige paremini täide viia läbi Kaitseliidu.

Jõgeva politseijaoskonna juht Ivar Dubolazov toonitas maakonna kaitseliitlaste tõhusat koostööd politseiga. “Paljud kaitseliitlased on ka abipolitseinikud ning tublimaid nendest on tunnustanud Politsei-ja Piirivalveamet,” lausus ta.

Nõupidamisel maavalitsuses olid brigaadikindral Kiiliga kohtumas ka arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mart Tooming, arendusnõunik Vahur Kukk, Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees, Põltsamaa vallavanem ning Kaitseliidu toetajaliige Toivo Tõnson ja SA Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder. Meelis Kiilit saatis Jõgevamaa külastusel Kaitseliidu Jõgeva Maleva pealik major Mati Kuusvere.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus