Kaitseliidu Jõgeva malevapealiku kohusetäitjaks sai Mati Kuusvere

Reede õhtul sai Kaitseliidu Jõgeva malevapealiku kohusetäitjaks major Mati Kuusvere, kes oli varem maleva staabiülem. Senine Kaitseliidu Jõgeva malevapealik major Janno Rosenberg siirdub Kaitseliidu Tartu maleva pealikuks.

Janno Rosenberg ütles, et ülesanded, mis kohe alguses said püstitatud, on praeguseks suuremalt jaolt täidetud. “Muidugi pean kõige tähtsamaks Kirna õppekeskuse loomist. Tähtis on ka kinnisvaraküsimuste arendamine, sest uue staabihoone detailplaneering on algatatud ja hoone eskiisprojekt on koostatud. Loodan, et 2013.aastal läheb uue staabihoone ehitamiseks,” tõdes ta.

Veel peab Rosenberg oluliseks malevkondade kodude arendamist. “Torma üksikkompanii kodu renoveerimistööd käivad ning Põltsamaa kodu kinnistu on töös, et tulevikus arendada sinna kompaniikodu,” lisas ta. Samuti on Rosenbergi hinnangul tehtud tublit tööd noortega, kaitseliitlaste ning naiskodukaitsjate arv on tõusuteel. “Ka lasketiirude teema on saanud lahenduse ning sellega töö jätkub.”

Janno Rosenbergi hinnangul otseselt midagi olulist tegemata ei jäänud, ent kuna teatud protseduurid võtavad lihtsalt aega ning soov oli valmis saada ka uus staabihoone, siis seda jääb lõpetama uus pealik, vajalik ettevalmistus on tehtud. “Kirna õppekeskuse detailplaneering on kehtestatud ja sealsed arengud tuleb vastavalt vajadusele töösse rakendada. Kindlasti aitan jõudumööda kaasa uuel pealikul neid arenguid ellu viia. Arutasime ka maleva juhatusega tulevikuvisioone läbi ning malevapealiku abi maavanem Viktor Svjatõsev lubas igati toetada, et malev liiguks edasi.”

Uues töökohas plaanib Rosenberg kõigepealt Tartu Maleva juhatusega maleva arenguperspektiivid läbi arutada ja tutvuda põhjalikumalt liikmeskonna ja koostööpartneritega ning seejärel keskenduda tööle.

Janno Rosenberg juhtis Kaitseliidu Jõgeva malevat 2002. aasta 1. augustist. Üldiselt on kaitseväes (ja Kaitseliidus teenivad kaadrikaitseväelased on kaitseväe tegevteenistuses olles komandeeritud tööle Kaitseliitu) tavaks roteeruda iga nelja-viie aasta tagant. Kaitseliidus on seni oldud pikemalt paigal, aga see tava hakkab muutuma. Aprilli keskel näiteks vahetus näiteks Kaitseliidu Sakala maleva pealik.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus