Kaitseliidu Jõgeva maleva pikk ootus jõudis lõpule

Laupäeval avati pidulikult Kaitseliidu Jõgeva maleva uus staabi- ja tagalakeskus. Maleva pealiku major Mati Kuusvere sõnul jõudis õiglase lõpuni Jõgeva malevlaste 25 aastat kestnud ootus oma kodule.


Staabi- ja tagalakeskuse avamisel märkis major Kuusvere, et Jõgeva maleva tee uue koduni oli pikk, lõpptulemus on aga suurepärane. “Saavutatud tulemus on maleva soovide ja Kaitseliidu võimaluste parim kompromiss,” lausus maleva pealik, kelle sõnul võimaldab uus staabi- ja tagalakeskus luua Jõgeva malevlastele väljaõppeks sellised tingimused, mida neil siiamaani ei olnud. “Iga meeter ja iga nurk selles majas on tõesti läbi mõeldud ja põhjendatud. Jõgeva maleva staabi- ja tagalakeskus jääb Kaitseliidule uute hoonete rajamisel ilmselt teatud nurgakiviks, kust saab veelgi paremini edasi minna.”

Keskus, mis on mõeldud inimestele

Kaitseliidu ülem, brigaadikindral Meelis Kiili ütles, et paremate väljaõppetingimuste loomine toob riigikaitse juurde rohkem inimesi, eriti noori. “See keskus ei ole lihtsalt maja, see on ka tegelikult Eesti Vabariigi nägu,” lausus Kiili. “Ehituse algusjärgus lausus major Kuusvere, et see ei saa olla ainult sõjaline installatsioon, see peab olema keskus, mis on mõeldud inimestele. Läbi selliste hoolitsevate tegevuste toome me riigikaitse juurde rohkem inimesi ja eriti noori. Loodan, et varsti võime uues staabi- ja tagalakeskuses näha tolmuste saabaste, mudase vormiga ja läikivate relvadega kaitseliitlasi, kellele on loodud kõik tingimused, et omada väga head väljaõpet.”

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson lausus, et uue staabi- ja tagalakeskuse avamine on väga oluline samm nii Kaitseliidule kui ka kogu Eesti kaitsevõimele. “Tänases maailmas toimuvad sündmused on üha ohtuderikkamad,” lausus Mihkelson. “Ka meie lähemas naabruses on arenemas sündmused, mis võivad halbade asjaolude kokkulangemisel kujuneda ohtlikuks meie julgeolekule. Seetõttu peame me oma igapäevases tegevuses näitama, et me oleme erinevateks ohtudeks valmis. Kaitseliidu väga silmapaistev tegevus läbi aastate on näidanud, kui kõrge on meie kodanike kaitsetahe ja valmisolek oma kodumaad kaitsta.”

“Eesti on viimastel aastatel kulutanud miljoneid eurosid nii kaitseväe kui ka Kaitseliidu taristuobjektide väljaehitamisele ja arendamisele,” ütles Mihkelson. “Ma võin kinnitada, et parlamendis ja riigikaitsekomisjonis esindatud poliitilised jõud ei vaidle selle üle, kas see kulude määr, mis me oleme täna panustamas oma riigi kaitsmisse, on ehk liiga kõrge. Vastupidi, tegelikult ollakse valmis vajadusel neid kulutusi ka suurendama.”

Teenetemärgid ehitajatele ja nende abilistele

Major Mati Kuusvere andis staabi- ja tagalakeskuse ehitajatele üle Jõgeva maleva teenetemärgid. Need pälvisid Kaitseliidu peastaabi kinnisvaraosakonna juhataja Toomas Kuningas, RAMM Ehituse OÜ ehitusdirektor Ants Mitt, projektijuht Ivo Jussmann ja objektijuht Rein Männi ning ehitusjärelevalvet teostanud Telora-E projektijuht Jaan Rooma.

“Tänan projekteerijaid, ehitajaid ja Kaitseliidu peastaapi, nende panuseta ei oleks viimane aasta maleva jaoks olnud nii lihtne,” lausus maleva pealik. “Kui kõik ehitused läheksid nii hästi, elaksime me ideaalses maailmas,” kinnitas ka Kaitseliidu ülem Meelis Kiili.

Spetsiaalselt Kaitseliidu vajadusi arvestava hoone projekteeris Resand AS, ehituse peatöövõtja oli RAMM Ehituse OÜ. Kogu ehitus projektist kuni kontorimööblini läks maksma umbes kolm miljonit eurot, ligi 2500-ruutmeetrises hoones paikevad lisaks tehnilistele ja kontoriruumidele ka õppeklass ja Eesti nüüdisaegseim siselasketiir.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus