Kaisa Kukk parandas isiklikku tippmarki

Kaisa Kukk võitis möödunud laupäeval esikoha Reykjaviki maratonil, parandades oma senist isiklikku rekordit peaaegu kuue minutiga. Mullu Tallinnas oma karjääri esimese maratoni 2:59.08-ga läbinud Kaisa Kukk lõpetas Islandil tuulise ilmaga peetud võistluse ajaga 2:53.09, üldarvestuses andis see 1063 lõpetanu hulgas Jõgevalt pärit 31-aastasele jooksjale kõrge 23. koha.

Eesti kõigi aegade edetabelis tõuseb Kaisa Kukk teise kümne algusse, Eesti rekord kuulub 1997. aastast Jane Salumäe nimele (2:27.04).

Reykjavikis sai naiste arvestuses Kuke järel teise koha ajaga 3:04.47 lõpetanud hollandlanna Inez-Anne Haagen, kolmas oli norralanna Hilde Solland Plassen (3:05.10). Meestest oli ajaga 2:29.30 parim poolakas Bartosz Olszewski, talle järgnesid taanlane Thorkild Sundstrup (2:33.27) ja USA jooksja Richard Williams (2:34.05).