Kairi Jerlov õpetab oma kodukandis tänavatantsu

Jõgevalt pärit Kairi Jerlov on 19-aastane aktivist, kes juba  kolmandat aastat  noortele tänavatantsu õpetab. Sügisest asus Kairi Tartu Ülikooli  õppima  ning nüüd peab ta end jagama kõrgkooli ja tantsutrennide vahel Jõgeval, Põltsamaal ja Tartus

Kairi on tantsinud juba üheksa aastat: neli aastat show-, estraadi- ja rahvatantsu Merleen Läänemäe juhendamisel ning seejärel hakkas tantsuklubis JJ-Street tegelema hip-hopiga, millega on käsil  viies aasta.  “ Ma mäletan oma esimest hip-hop trenni, see oli Virtuse Spordihoones 2006. aastal. Ma olin siis 15-aastane ja Jõgeval polnud keegi  klubist JJ-Street ega ka tänavatantsust midagi kuulnud. Joel Juht õpetas meile kava ja rääkis JJ-Street’ist ning  atmosfäär oli fantastiline.  Hakkasin trennis käima ja mida aeg edasi, seda olulisemaks tants minu jaoks muutus,” rääkis Kairi, kelle sõnul on areng tulnud üle kivide ja kändude, kuid ta jäi endale kindlaks ja ei kahetse seda valikut.

Kairi arvates on Jõgeva ja Tartu vahel palju sotsiaalseid erinevusi. “Lisaks sellele, et Jõgeva on väiksem, on siin ka noortele vähem võimalusi ning pole neid, kes ise midagi uut ja põnevat alustaksid. Kindlasti on erinev ka mõtlemine, sest Jõgevat võetakse kui kohta, kust niikuinii mingil hetkel lahkutakse. Pärast keskkooli lõpetamist tekib küsimus, mis saab edasi. On võimalus jääda Jõgevale tööle või leida muu rakendus, kuid nendel, kes soovivad edasi õppida, on tavaliselt ainus võimalus mujale kooli minna. Nii jääb noori Jõgevalt vähemaks, sest vähesed tulevad tagasi,” kõneles tantsutreener.

JJ-Street on nagu üks suur pere

“Mina ise olen aktiivse elustiiliga ja  olen alati oma aega mitmekesiselt sisustanud. Praegu ei mahu ülikooli, trennide ja koolituste kõrvalt midagi muud ajagraafikusse, sest ainsad vabad hetked kuluvad tantsule,” lisas Kairi. Tema arvates leidub Jõgeva noorte seas palju huvilisi, kes tegelevad korv-  ja jalgpalliga, saalihoki, aeroobika ja kergejõustikuga, kuid nende kõrval on ka sama palju noori,  kes peavad paremaks õhtuti linna peal hulkuda.

“JJ-Street üritabki pakkuda noortele vaba aja sisustamiseks midagi huvitavat ja harivat. Tants on Jõgeval üsna populaarne ning inimesed annavad positiivset tagasisidet. On vähe neid, kes pole Jõgeva JJ-Street trennist kasvõi korraks läbi astunud või meist kuulnud. Need, kes teavad, mida JJ-Street endast tegelikult kujutab, oskavad  seda organisatsiooni ka väärtustada. Inimesed, kes otsustavad teiste arvamuste  põhjal, teevad suure vea,  kuna nad ei ole näinud tantsuklubi  suurt peret ja ei tea, missugusest  positiivsest kogemusest  ilma jäävad.”

Kairi usub, et tal on veel pikk tee minna ning ta näeb ennast tantsuga tegelemas ka kauges tulevikus. Praegusse hetkesse on ta jõudnud armastusest tantsimise vastu ning kui inimene on südamega asja juures, siis läheb tal Kairi arvates kõik hästi. Edu tuleb tema sõnul inimese juurde siis, kui ta on ise valmis seda vastu võtma.

“Minule on suurim abi ja motivatsioon tulnud Joel Juhtilt, kes on andnud ja annab nii mulle kui ka paljudele teistele noortele väga palju võimalusi. Samuti olen väga tänulik oma esimesele treenerile Britta Gassmannile, kes on aidanud mind siia, kus praegu olen. JJ-Streeti aitab Jõgeval palju linnavalitsus ja spordikeskus Virtus ning mitmed aktiivsed inimesed, kelle kaudu on võimalik mitmesugustel üritustel üles astuda. Olen väga tänulik kõigile, kes meid toetavad, ja loodan, et noored näevad, kui potentsiaalne koht on JJ-Street,” selgitas Kairi.

Jõgeval novembri alguses näidistrenn

Kairi edasine plaan on koolitada välja uusi tantsijaid, pakkuda mitmesuguseid võimalusi kõigile tantsuhuvilistele, korraldada üritusi ja võistlusi, et noortel oleks reaalne väljund oma saavutusi näidata ning ennast proovile panna.

Tantsuklubi JJ-Street trennid toimuvad Põltsamaa kultuurikeskuses teisipäeviti kell 16.00 ja pühapäeviti kell 15.30. “Jõgeval ametlikke trenne veel ei toimu, kuid novembri alguses tehakse seal näidistrenn uutele huvilistele. Kuupäev pole veel paigas, kuid trennid hakkavad toimuma Virtuses nagu alati. Kogu info näidistrennide kohta jõuab igasse kooli ning ka väiksematesse kohtadesse Jõgeva ümbruses,” kinnitas tänavatantsu treener Kairi. Nii Jõgeval kui ka Põltsamaal õpetavad JJ-Street treenerid hip-hop tantsu, kuid Kairi andis lootust, et Jõgeval lükatakse käima ka break-tantsu trenn. Mõned korrad kuus käivad Jõgeva ja Põltsamaa noori koolitamas ka Tallinna ja Tartu treenerid ning siis saavad huvilised proovida ka teisi tänavatantsu stiile.

Trennid on mõeldud 6-26 aasta vanustele tantsuhuvilistele. Siiski lubas Kairi, et kui trenni soovivad tulla ka veidi nooremad või vanemad ja neid on piisavalt palju, siis võib neist kokku panna spetsiaalse grupi.  

i

EILI KOITLA

LENEL KARU

blog comments powered by Disqus