Kaimo Aljas võitis rannamaadluse MM-il hõbemedali

 

Möödunud nädalavahetusel Kreekas Katerinis toimunud rannamaadluse MM-võistlused olid eestlastele edukad: naiste hulgas tuli Epp Mäe maailmameistriks, kadettide konkurentsis võitis Põltsamaa SK Nipi esindaja Kaimo Aljas hõbemedali. Teise põltsamaalasena Eesti koondisse kuulunud Aimar Andruse lõpetas võistlused neljanda kohaga.

 

 

Poisid olid tublid,” lausus Põltsamaa maadlustreener Arved Külanurm, lisades, et nii Kaimo Aljas kui ka Aimar Andruse olid valmis ka rohkemaks. Mõlemad läksid võistlust võitma, aga lihtsalt ei suutnud enam viimaseks matšiks kontsentreeruda. Ju nad ei olnud veel vaimselt valmis maailmameistriks tulema.”

 

Kadettide kehakaalus kuni 60 kg võistelnud Kaimo Aljasel oli Kreekas viis konkurenti. Neli võitu viisid põltsamaalase finaali, kus vastaseks oli kreeklane Karypides. Kuna kõige kergema kaalu piiriks oli MM-il 60 kg, pidin võistlema tavapärasest raskemas kaalus,” ütles Aljas. Natuke enne minekut kaalusin 55 kg, sõime Aimariga kõvasti putru, et kaalu juurde tuleks,” lisas ta muiates. Ettevalmistus võistlusteks jäi Aljase sõnul natuke lühikeseks. Kui Kreekas võisteldi rohkem kui kolmekümnekraadises kuumuses, siis Eestis võistlusteks valmistudes tuli külmade ja vihmaste ilmade tõttu piirduda saalitreeningutega. Ilm ei lubanud Eestis rannas trenni teha ning seetõttu ei olnud liivatunnetus väga hea,” lausus vabamaadluses Eesti kadettide koondisse kuuluv Aljas. MM-il läks tunnetus matš matšilt paremaks ning lõpus oli juba päris hea maadelda.”

 

Finaalis tuli Aljasel tunnistada siiski kreeklase nappi 2:1 paremust. Finaalivastane on ka vabamaadleja, olin teda varem kadettide EM-il näinud,” ütles Kaimo Aljas. Finaalkohtumises sai otsustavaks see, et jäin ühel hetkel korraks mõtlema, vastane aga ei mõelnud, vaid tegutses. Enne võistlust ei oodanud, et nii hästi läheb, pärast aga olin ikkagi natuke pettunud, et finaalis kaotasin.”

 

MM-iks valmistumisega samaaegselt lõpetas Kaimo Aljas Põltsamaa ühisgümnaasiumis üheksanda klassi. Aastahinded olid kõik viied, veerandihinnete hulka sattus ka mõni neli,” lausus põhikooli lõpetamisel parimale ja perspektiivikamale lõpetajale mõeldud stipendiumi saanud Aljas. Mõnel teisel olid ka veerandihinnete hulgas kõik viied, aga ju siis minu puhul hinnati ka sporditulemusi.”

Edasise haridustee osas on Kaimo Aljas hetkel veel teelahkmel – lisaks Põltsamaa ühisgümnaasiumile kaalub ta ka võimalust minna gümnaasiumiharidust omandama Nõo reaalgümnaasiumi. Natuke on veel aega otsustamiseks,” ütles ta. Otsustan selle põhjal, et kus mul oleksid head tingimused trenni teha ja õppida.”

 

Juunioride kehakaalus kuni 70 kg võistelnud Aimar Andruse alistas MM-il kolm vastast ning pidi tunnistama kahe konkurendi paremust. Enne kõige viimast kohtumist oli ka temal võimalik võtta MM-kuld – nelja maadleja vahel oli tekkinud surnud ring ning võitja otsustas Andruse ja norralase Johanseni vahelise kohtumise tulemus. Esimese perioodi Aimar võitis, teisel aga komistas oma jala taha ning kaotas matši ja ka medali,” rääkis Arved Külanurm. Aimar oli väga löödud, kuna tundis, et tal oli võimalik võita.”

 

Põltsamaalased said rannamaadluse MM-il võistelda tänu Põltsamaa valla ja klubikaaslaste toetusele. Nimelt tuli Põltsamaa SK Nipi mai lõpus võistkondlikult Eesti täiskasvanute karikavõitjaks vabamaadluses ning võidu eest saadud auhinnaraha otsustati üksmeelselt kulutada just Kaimo Aljase ja Aimar Andruse sõidukuludeks.

 

Tänavustel rannamaadluse MM-võistlustel tegi kaasa rohkem kui kakssada maadlejat kahekümnest riigist. Rannamaadlus on rohkem show, mitte tõsine maadlus,” ütles Arved Külanurm, kelle kasvandikest on varem rannamaadluses maailmameistriks tulnud Johanna Kikkas. Samas hinnatakse seda suhteliselt kõrgelt, sest mõne aasta eest oli isegi plaanis rannamaadluse abil olümpiamängude maadlusvõistlustele atraktiivsust lisada. Jutuks see aga jäigi.”

 

Sel laupäeval peetakse Põltsamaa lähedal Kamari järve ääres Eesti meistrivõistlused rannamaadluses. Võistlused algavad kell 14, kaasa teevad värskete medalivõitjate kõrval ka kõik teised Eesti paremad. Põltsamaa maadlejatest jääb kõrvale vaid Aimar Andruse.

 

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus