Käimas on täiskasvanud õppija nädal

Eile algas järjekordne täiskasvanud õppija nädal, mis kestab 17. oktoobrini.Selline nädal on teoksil juba üheteistkümnendat sügist ja sestap ollakse nii nädala jagu kestvate teemaürituste kui ringi rändava õpibussigagi juba harjunud.

Järjest enam harjutakse ka kümnekonna aasta eest paljudele ehk võõrana tundunud mõttega “vanast peast” koolipinki istuda.

Pidevalt muutuv elu ja arenev tehnika nõuab juurdeõppimist, töökohtade “alt ära sõitmine” kiiret ümberõppimist. Ära iial ütle iial, ütleb keskikka jõudnu või ka pensionieelik endale ja võtabki taas õpikud-konspektid kätte. Sest uus amet nõuab uusi oskusi ja kindlasti ka nende oskuste tõestust paberil.

Sotsioloogide sõnul ollagi meie inimesed liialt oma töökohta klammerdunud. Eks seegi põhimõte on pärit veel stagnaajast, kui vähe sissekandeid tööraamatus auasi oli — järelikult polnud tegemist “rändlinnuga”.

Ajad on uued, mõned kombed ja väärtushinnangud samuti. Kui aastatega armsaks saanud firma uksed suleb või sisse harjunud laua taga uusi tehnoloogiaid ja meetodeid rakendama hakatakse, tuleb taas tarkust taga ajada — end täiendada või hoopis uus elukutse omandada. Ja mida rõõmsamal meelel, seda parem endale.

Tänavune TÕN kannab alapealkirja “Erinevad üheskoos —kultuuridevaheline dialoog” ning arvukate ettevõtmiste eesmärk on ärgitada inimesi oma teadmisi ja oskusi täiendama.

11. oktoober 2008

blog comments powered by Disqus