Käimas on raudteeohutusnädal

“Kahel eelmisel aastal oli kampaania suunatud autojuhtidele, sel aastal aga jalakäijatele,? ütles OLE tegevjuht Margus Värav. Kampaania peasõnumiks on ?Rong ei saa mujale minna. Sina saad!?, mis viitab sellele, et inimesel on võimalik ise otsustada, kuhu minna ja mida teha. Rongil aga sellist võimalust pole ? tema peab liikuma mööda ettenähtud teed.

“Kõige rohkem võib oma turvalisuse tagamiseks teha inimene ise. Kui auto saab veel pidama, siis kaubarongi peatumismaa on kaks kilomeetrit. Rong rööbastelt kõrvale sõita ei saa, inimesel on aga kerge eest ära astuda,? ütles Värav, kelle

arvates ei ole raudteel juhtunud õnnetustes süüdi ebapiisavad tehnilised vahendid või kehv märgisüsteem, vaid pigem inimeste ignorantsus. “Raudtee ülesõidukohad võivad küll olla siltide ja tõkkepuudega varustatud, kuid kui inimesed neid märguandeid eiravad, pole sellest abi,? lausus ta.

Kampaanianädala raames toimub mitmeid üritusi. Värava sõnul on eriti oluline tegelda noortega, sest peamiselt on just noorukid need, kes raudtee lähedal ohtlikke rumalusi teevad. “Peame koolides loenguid, kus räägime, milliste tagajärgedeni need rumalused võivad viia,? rääkis ta.

Põhirõhk on Värava väitel siiski meedia kaudu tehtaval selgitustööl, kuna meedia võimaldab jõuda korraga paljude inimesteni. Lisaks tele- ja raadioklippidele edastavad ohutussõnumit ka erinevad trükimeedia väljaanded, plakatid ja internet. Plakatid on üleval reisirongides ja raudteejaamades.

Kevadine raudteeohutusnädal lõpeb 1. mail. Järgmine selline kampaania toimub augusti lõpus, et kooli- ning tööleminejatele ohutu liiklemise reeglid meelde tuletada.

Esmakordselt toimus raudteenädal aastal 2005, praegu käimasolev ohutuskampaania on sellel aastal juba kolmas.

LIIS ROHTMETS


Kuidas vältida jalakäijana raudteeõnnetusi?

? Raudteed võib ületa ainult selleks ette nähtud kohas.
? Enne raudtee ületamist peab alati veenduma, et see on ohutu.
? Kui ületuskohas töötab helisignaal, vilguvad punased tuled või tõkkepuu on alla lastud, tähendab see, et rong läheneb.
? Täiesti lubamatu on seisvate rongide alt läbi või neist üle ronimine.
? Viimasel hetkel üle tee jooksmine on eluohtlik.
? Jälgi reklaami, kuula nõuandeid!

Allikas: www.ole.ee

blog comments powered by Disqus