Kai Pähkel noppis Euroopa meistrivõistlustelt medaleid

Möödunud nädalavahetusel toimusid Rakveres Euroopa meistrivõistlused sumos, Jõgevamaalt osales kaheksa võistlejat, kellest kõige edukamaks osutus Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpilane Kai Pähkel.


„Poisid ja tüdrukud valiti Eesti koondisse Eesti meistrivõistluste tulemuste põhjal, igas kaalus sai osaleda kaks võistlejat. Neil, kes tulid Eesti meistrivõistlustel esimesele ja teisele kohale, oli õigus võistelda EM-il Eesti koondisel nimel,” rääkis Põltsamaa sumotreener Arved Külanurm.

„Jõgevalt sai võistlema kaheksa sportlast, kuigi tahtjaid oleks olnud rohkem. Mõni jäi napilt kolmandaks ja ei saanud,” lisas Jõgeva Rammu treener Aimur Säärits. Eesti koondises võistlesid Põltsamaalt Pent Matti Mets, Vladlena Steptšenko, Penno Pall ja Kai Pähkel ning Jõgeva Rammu maadlejatest Kerta Viira, Ott Heliste, Karmen-Liis Kiipus ning Mattias Säärits.

„Üldises plaanis läks hästi, kuigi Jõgeva treener arvas, et eelmisel aastal läks neil paremini, said kolm kuldmedalit. Meil oli eelmisel aastal ainult üks kuldmedal. Need tõusud ja mõõnad käivad vaheldumisi, mõni aasta läheb paremini, mõni viletsamalt. Oleneb, kuidas on vastased, kuidas on loosiõnne ning kuidas on osalejad häälestatud,” arvas Külanurm.

Vastastest peajagu üle

„Naiskonnavõistluses tuli Eestisse suure üllatusena kuldmedal. Seda juhtub harva, et saadakse Venemaa ja Ungari naiste vastu, aga seekord läks nii. Vahel on see koduseinte toetus väga tähtis, seal võib isegi nõrgem võita tugevamat. Naiskonnavõistlusel oligi see kohe tuntav, kuigi me olime nõrgemad, tuli finaalis võit,” lisas treener.

Lisaks naiskonnavõistlusel saadud kuldmedalile võitis Kai Pähkel ülekaalukalt nii +75 kaalukategooria võistlusel kui ka absoluutkaalus, kus võivad osaleda kõik võistlejad olenemata kaalust. Euroopa meistrivõistluselt tõi ta koju kolm kuldmedalit ja kaks karikat, viimased absoluutvõistluses ja tiimide arvestuses.

„Kai Pähkel võitis meil kolm kuldmedalit, kolme-nelja viimase aasta jooksul on tema medalite arv Euroopa meistrivõistlustelt tõusnud üheteistkümneni. Minu teada on ta selle tulemusega Eesti kõige kõvem sumomaadleja,” sõnas Kai treener Arved Külanurm.

Ka Jõgeva Rammu treeneri Aimur Sääritsa sõnul oli Kai teistest üle. „Minu arust oli Kai nagu täiesti teiselt planeedilt. Minu nägemusena ei olnud kordagi kahtlust, et Kai võidab. Ta oli väga palju oma vastastest üle ja nii võidud tulidki,” sõnas Aimur.

Tegeles enne vabamaadlusega

Oma saavutusest rääkides jäi Kai ise tagasihoidlikuks. „Alati saaks paremini, kuid arvan, et läks hästi. Kui aus olla, siis ootasin suuremat konkurentsi. Lootsin, et tuleb rohkem võrdsemaid vastaseid,” tunnistas ta, lisades, et kuna Põltsamaal puuduvad tal võimalused maadelda endaga sama kaalus vastastega, siis peab ta harjutama just liikumist, aktiivsust ja ülakeha tööd.

Kai Pähkel jõudis sumoni tänu treenerile, kes korraldas Põltsamaal sumovõistlusi. „Tegelesin enne seda vabamaadlusega ja kui võistlus tuli, läksin ja osalesin. Nii see alguse saigi, huvi hakkas juba endal tekkima ja on siiani. Sumo on ala, mis sobib mulle ja tõstab mu enesekindlust. Sumot ei pea kartma ja julgelt võib trenni minna,” kinnitas Kai, innustades ka teisi huvilisi trenni minema.

„Kui tervis lubab, siis esialgu võiks paar aastat veel tegeleda. U23 on viimane piirang, edasi kardan, et läheb liiga raskeks. Maailmameistri tiitel oleks tore, kuid ma arvan, et isegi kui ma selleni küüniksin, ei teeks see mind eriti õnnelikumaks,“ tunnistas noor sportlane.

DEIVI SUISTE

blog comments powered by Disqus