Kahekümnendast lossipäevast sai osa 3700 inimest

Möödunud laupäeval teoks saanud arvult kahekümnenda Põltsamaa lossipäevaga jäid korraldajad rahule. Põltsamaa kultuurikeskuse direktori Janne Karu sõnul käis terve päeva jooksul Põltsamaa lossihoovist läbi umbes 3700 inimest, nende hulka on arvestatud ka lossipäeval esinenud inimesed. Janne Karu ütles, et selline külastajate hulk jääb samasse suurusjärku eelnevate lossipäevaliste arvuga. Vaid selle erinevusega, et päevasel ajal oli külastajaid umbes paarisaja inimese jagu vähem kui eelnevatel aastatel, samas õhtuse rahvapeo ajal jälle rohkem.

Karu sõnul vajutas lossipäeva päevasele osale oma pitseri kindlasti esimene tõeliselt ilus suvine nädalavahetus, kus paljud mere äärde sõitmist lossipäevale eelistasid. Tavapärane lossipäevaliste hulk jääb vahemikku 3500-3800. Eriti rohkelt rahvast kogunes pärast südaööd Põltsamaa jõe äärde vaatama-kuulama Peeter Jõgioja trummi- ja tulešõud, kus jõe parem kallas ehk Põltsamaa linnavalitsuse hoone poolne kallas oli sedavõrd inimestest täidetud, et sealt oli fotoaparaadiga päris keeruline läbi mahtuda, et ööpimeduses midagi ka kaameraga jäädvustada.  Janne Karu sõnul oli selline rahvahulk korraldajate jaoks äärmiselt positiivne tulemus, sest nad tahtsid lossipäeva millegi erilisega lõpetada. Tagasiside trummi- ja tulešõu kohta on väga positiivne olnud. Karu sõnul lossipäeva ajaliselt siia-sinna nihutada ei plaanita, sest käsiteokoja perenaised Katre Arula ja  Kersti Pook jälgivad hoolega mujal Eestis toimuvaid käsitööga seotud üritusi ning teavad, et Põltsamaa lossipäev, kus kesksel kohal on käsitöö, sobib kõige paremini just juulikuu esimesele nädalavahetusele.

Karu sõnul nad lossipäeva päevast osa muuta ei taha, sest inimesed on juba sellise päevakava ja tegevustega harjunud ning korraldajad on teeninud rohkelt kiidusõnu selle eest, et Põltsamaa lossipäeval ehedat kodumaist käsitööd osta saab. Tänavu sõitis just Põltsamaa lossipäeval pakutava käsitöö pärast Riiast kohale terve bussitäis ehk 52 käsitööhuvilist lätlast, kes pakutavaga väga rahule jäid

Järgmisel aastal peetava lossipäeva aega veel lukku löödud pole, see selgub siis, kui on läbi räägitud nii kohaliku piirkonna suviste ürituste korraldajatega kui üle vaadatud üleriigiline järgmise aasta suveürituste kalender.

TOOMAS REINPÕLD 

blog comments powered by Disqus