Kahekümneaastane Elukaar muutub pidevalt moodsamaks

Möödunud neljapäeval peetud osaühingu Jõgeva Sotsiaalkeskus Elukaar 20. aastapäeva tähistamisel meenutati sotsiaalasutuse saamislugu ja möödanikku, tänati teenekaid töötajaid ning räägiti tulevikuplaanidest.


Osaühingu Jõgeva sotsiaalkeskus Elukaar kahekümnenda sünnipäeva pidustused avas selle valmimisaegne Jõgeva maavanem Meelis Paavel. Seejärel elati kaasa Inga ja Toomas Lunge ning Indrek Kalda kontserdile.

Jõgeva linna hooldekodu ehitamiseküsimustega hakkas esimesena tegelema omaaegne Jõgeva maavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Ella Rink. Tema järglane selles ametis Virge Mikkola (toona Nurk) meenutas, et ideed rajada Jõgevale sotsiaalkeskus tuli põhjalikult ja veenvalt kaitsta Jõgeva maavolikogus, kuna toona oli maakonnas kaheastmeline omavalitsus.

“Minu kui noore spetsialisti jaoks oli see selgitustöö raske katsumus. Kõige keerulisem oli leida ehitamiseks tarvilik raha. Mõned tööd said tehtud Saksmaalt ja Soomest saadud projektirahadega. Soomlaste abiga valmis näiteks lift,” rääkis Mikkola, kes praegu töötab Soomes lastekaitsevaldkonnas.

Sotsiaalkeskuse Elukaar esimeseks juhatajaks oli Jaan Kabin. “Meie maja ehitati 50 –kohalisena. Praegu elab siin kuuskümmend üks klienti, mis on elamise ja hoolduse pakkumiseks ka maksimaalne arv. Ühele eakale daamile oleme koduks olnud paarkümmend aastat,” rääkis praegune juhataja Heli Raevald. Tema sõnul on igal kliendil praegu omaette tuba. Ta andis tänumeened Elukaare kõige staažikamatele töötajatele: maja perenaisele Rita Raugmele, kokk Signe Sirenevile, pesupesija Signe Treialile ja puhastusteenistuja Kristina Sirelpuu-Juhkamile.

“Meie asutusel on olnud mitu juhatajat ja igaüks on siinsesse igapäevaellu midagi uut ja huvitavat toonud,” märkis Rita Raugme.

Häid soove Jõgeva sotsiaalkeskuse Elukaar elanikele ja personalile ütlesid riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk ja sama komisjoni liige Marika Tuus-Laul, Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, Jõgeva linnapea Raivo Meitus, Jõgeva linnavolikogu liikmed Mai Treial, Aare Olgo, Ants Prii ja sotsiaalkeskus Elukaar nõukogu liige Liisi Poom. Tervitama olid tulnud sotsiaalasutuste esindused lähemalt ja kaugemalt.

“Jõgeva sotsiaalkeskus Elukaar peab esmatähtsaks pakkuda kvaliteetset teenust ja võimalikult palju kodusoojust. Oleme pidevalt uuenev asutus. Praegu on meil teoksil fassaadi ja katuse renoveerimine,” ütles Heli Raevald.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus