Kaheksa lavastust kõige pisematelt

Kurista lasteaed Karukell tõi Laiusele Pille Kibali, Vive Pajula ja Ingrid Stamme juhendamisel valminud lavastuse “Vikerkaar”, Kuremaa lasteaed Aili Vandleri ja Maire Baida juhendamisel valminud “Jutumemme prillid”, Siimusti lasteaed Inga Kinksi ja Silja Piiri juhendamisel valminud “Mutionu peo”, Jõgeva aleviku lasteaed Ülle Saare ja Epp Veimani juhendamisel valminud “Punamütsikese”, Jõgeva Karikakra lasteaed Ilme Korbi, Silja Ausi ja Merike Siiraku juhendamisel valminud “Lumekuninganna” ning Jõgeva lasteaed Rohutirts koguni kaks lavastust: Raija Peussa, Taimi Anslani ja Merike Siiraku juhendamisel valminud “Naeri” ning Elle Vaheri, Heli Kalmu ja Ülle Hanseni juhendamisel valminud “Punamütsikese”. Võõrustajad, st Laiuse lasteaed oli näitemängupäevaks Riina Põldkivi ja Ülle Kurvitsa juhendamisel välja toonud õpetliku lavastuse “Mida tegi tikuke, väike, õige pikuke”.

Et näitemängupäev sai teoks rahvakalendri järgsel künnipäeval, oli seda juhtima palutud künnivareseks riietatud Siimusti Lasteaed-Algkooli juhataja Kaja Reiman. Kõik trupid said kena esinemise eest kingituseks kringli ja karvase maski.

“Arvestasime seekord väikeste vaatajate vastuvõtuvõimega ja tegime näitemängupäeva kahes vahetuses: enne lõunat näitasid oma lavastusi ja vaatasid teiste omi Kurista, Kuremaa, Jõgeva aleviku ja Laiuse lasteaia lapsed, pärast lõunat Rohutirtsu, Karikakra ja Siimusti lasteaia omad. Tundub, et tegime õigesti: neli lavalugu suutsid kõik lapsed hiirvaikselt ära vaadata,” ütles Laiuse lasteaia juhataja Alje Kopti. “Oleme väga tänulikud Laiuse Põhikoolile, kes meil näitemängupäeva oma ilusas saalis pidada lubas: oma majas meil nii suurt ruumi võtta ju polegi. Pealegi on kooli saal amfiteatrikujuline, nii et nähtavus on hea igalt istekohalt.”

Nagu Põltsamaa kandiski, on ka Jõgeva kandis piirkondlik lasteaedade näitemängupäev kujunenud traditsiooniks: kolm aastat tagasi toimus see Rohutirtsu lasteaias, kaks aastat tagasi Karikakra lasteaias ja mullu Palamusel.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus