Kahe kultuuri kokkusaamine

Kultuuriselts “Pritšudje” korraldas läinud nädalavahetusel Mustvees Peipsimaa kultuuripäevad 2008, kus esinesid nii Eesti kui ka Venemaa Peipsi äärsed  kunstikollektiivid.

Peipsi ääres on ammustest aegadest läbi põimunud läbi kahe rahvuse kultuurid. Nüüd on kultuuriseltsi kaudu hakanud oma juuri otsima ka Peipsi äärest pärit inimesed, kes juba mitmendat põlve suurlinnades elavad. Nii saigi kokku üle paarisaja  inimese, kelle süda ja hing on Peipsiga seotud.

Kultuuriselts teeb juba viis aastat tänuväärset tööd, propageerides ja tutvustades Peipsi äärset maad ja inimesi. Seltsi eesmärk on õilis — viia kokku kunstikollektiivid, nende juhid ja teised loomeinimesed, kogu Peipsimaa rahva.

Kokku said ühist keelt kõnelevad inimesed nii siit- kui ka sealtpoolt järve. Võib loota, et need kohtumised ei jää viimasteks. Sest järgmised Peipsimaa kultuuripäevad kavatsetakse korraldada kahe aasta pärast.

Ühised esinemised, elu-oluga tutvumine ja üksteisega rääkimine peaksid andma kindlustunde, et keegi ei püüa kedagi ära kasutada, vaenu õhutada ega muudmoodi jalga ette panna. Inimlik läbisaamine ja läbikäimine peaks julgustama kontakte tihendama, et naabreid paremini mõista.

7. august 2008

blog comments powered by Disqus