Kahe gümnasisti loodud reklaamiklipp meelitab Jõgevamaa gümnaasiumi

Gümnasistid Sten Taim ja Märt Puusta otsustasid praktilise tööna teha Jõgevamaa gümnaasiumi tutvustava reklaamiklipi.


Märt on varemgi sellise tööga tegelenud, kuid Steni jaoks oli see päris uus kogemus. “Sain Märdi kõrvalt õppida ja kahel inimesel on klippi hoopis lihtsam teha kui üksi,” sõnas Sten.

Poiste kinnitusel on kooli tutvustavat videoklippi vaja, sest põhiline info liigub just internetis ning noored otsivad esmalt teavet just veebist. “Loomulikult saame nii ka endast jälje maha jätta,” naeris Sten.

Märt selgitas, et nad keskendusid Steniga video tegemisel kõigele, mis gümnaasiumi tutvustab – kuidas kool ja selle ümbrus välja näeb, mis koolis toimub, mida tähistatakse ning millised on võimalused enda arendamiseks. Lisaks 75 minutilistele tuuridele, kus üheksandikele põhjalikult kooli õppesüsteemi, ruume, valikursusi ning koolis toimuvat tutvustatakse, on klipp uutele õpilastele esmaseks huvitekitajaks.

Sten nimetas ennast naljatades video kunstiliseks juhiks, sest tegeles tekstide koostamisega. Märt võttis enda kanda monteerimise ning filmimine jagati pooleks. “Meil oli kasutusel kooli videokaamera ning fotoaparaat, tarvitasime ka telefoni,” rääkis Märt, kes meenutas, et jõulupeol oli väike äpardus. Nimelt oli kaamera aku tühi ning laadija kadunud ja  kaadrid võetigi üles telefoniga. “Hiljem võtsime kasutusse klassivenna drooni, see oli hea võimalus, sest õhust pole kaadreid varem tehtud,” sõnas Märt. Filmimise käigus õppisid poisid nii mõnadagi väärtuslikku. “Kindlasti oleks võinud rohkem statiivi kasutada, nii oleks mõningate kaadrite kvaliteet parem tulnud. Ainult heast kaamerast ei piisa,” tõdes Märt. Sten lisas, et tehnikaga tuleb enne tutvust teha. Märt sõnas, et isegi kvaliteetse kaameraga võib iga kiirem liigutus jääda säbruliseks. “Filmimine on pikk protsess ja aega tuleb planeerida. Tähtis on võimas arvuti, sest muidu ei saa filmi kokku panna, kõik tuleb enne läbi mõelda,” tõi Sten olulised õppimiskohad välja.

Kokkuvõttes on poisid tulemusega rahul. “Eesmärk on täidetud ning soovime filmi laiemalt levitada nii kooli kodulehel kui YouTube’s,” lisas ta.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus