Kagutuul puhus platsi puhtaks

Jõgeval peeti möödunud reedel ja laupäeval Alo Mattiiseni muusikapäevade raames üleriigilist noorte vokaalansamblite konkurssi. Kui kolmel eelmisel aastal oli peapreemia läinud Tallinna, siis seekord puhus, piltlikult öeldes, kagutuul platsi puhtaks: peapreemiaga sõitis koju Räpina ja Põlva muusikakooli neidudeansambel Gram Of Fun.


“Gram Of Funi kohta võib öelda, et nad on ansambel suure algustähega,” ütles žürii ehk Suure Kõrva eestkõneleja, dirigent Raul Talmar. “Nende ansamblitunnetus on suurepärane, esitus särav ja filigraanne ning kontakt publikuga vahetu. On kaugelt näha, et lauljatel on hea klapp nii üksteise kui ka juhendajate Margot Suure ja Riivo Jõgiga.”

Suure Kõrva teine liige, Rapla muusikaõpetaja Thea Paluoja lisas: “Kui tavaliselt jõuan ma žüriilaua taga olles iga ansambli esinemise ajal üsna palju märkmeid teha, siis peapreemia saajate ning mõne teisegi koosseisu esinemisega läksin nii kaasa, et unustasin kirjutamise üldse ära.”

“Emotsioonid on laes. Me ei suuda ise ka uskuda, et me võitsime,” ütlesid üliõnnelikud peapreemia saajad pärast konkursi lõputseremooniat.

Ühest küljest on Gram Of Funi puhul tegemist üsna uue ansambliga: selles koosseisus lauldakse alles pisut rohkem kui kuu aega. Samas tekkis see koosseis Põlva muusikakooli ansambli Mustad Klahvid ja Räpina muusikakooli ansambli Blue S ühendamisel. Mõlemad näitasid end juba mullusel Alo päevade konkursil võimekate tegijatena. Nüüd otsustasid juhendajad ansamblid kokku panna. Proovitegemine muutus nii küll keerukamaks (eri paikades elavad neiud on võimalik kokku saada ainult nädalavahetustel), aga see-eest on võimalik suuremale koosseisule huvitavamaid seadeid teha.

“Ehkki kõik tüdrukud on saanud ka solistikoolituse, ei kipu keegi neist ansamblis lauldes liialt soleerima,” ütlesid Margot Suur ja Riivo Jõgi ning lisasid, et peapreemia oli neile suureks üllatuseks, sest tugevaid ansambleid oli konkursil päris palju.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus