Käes on kauaoodatud maasikaaeg!

Mõned suved tagasi juhtus sageli, et maasikaid tuldi müügiks pakkuma ka töö juurde. Ostjaid jätkus, sest hinnad olid soodsad.

Varem olid maasikakasvatajad hädas oma saagi turustamisega ja kurtsid, et suured kaubandusketid nende toodangut ei taha, sest kogused jäävad väikeseks. Nüüd on need vähesed kasvatajad, kes veel alles, murele lahenduse leidnud ja marju müüakse hulgi. Soodne nii ostjale kui ka müüjale.

Ärge arvake, et marju seetõttu turul polegi. On ikka. Kes tahab kilo või paar osta, saab oma soovi järgi kaupa valida. Ainult et veidi kallima hinna eest.

Nõudlus marjade järele on suur, maasikad on igale poole juba ette tellitud. Sel aastal algas maasikahooaeg nädala võrra hiljem kui mullu ning kilohind on samuti võrreldes eelmise aastaga tõusnud. Maasikakasvatajad prognoosivad, et kilohind eriti palju enam ei lange. Praeguseks on see umbes 50 krooni. Kui jätkub päikest ja suvesooja, jätkub veel ka maasikaid. Vihmad aga marjasaagile hästi ei mõju.

Sel nädalavahetusel tuleb Tallinnas Ülemiste Keskuse parklas Maasikafestival, kus kohalikud tootjad müüvad oma toodangut otse. Kel soov korralikke kodumaiseid maasikaid osta ja pealinna asja, saab  sellel festivalil oma soovid täita.3. juuli 2008

blog comments powered by Disqus