Kadripäeval kündma?!

Aastad pole vennad, seda tõika kinnitavad eriti veenvalt tänavune suvi ja  sügis. Kui suvi neil veel kuidagi täie ette läks, kel võimalik oli iga kuiva ja sooja päeva maksimaalselt kasutada, siis sügis näitas oktoobris ikka väga pahurat nägu.

Selle rahvatarkusega, et must mardipäev valge kadripäeva ja ka lumised jõulud toob, pole sel aastal kah midagi peale hakata. Ei tulnud lumevalgust mardipäevaks ja pole seda ilmataadil plaanis jagada kadridelegi. Külmenemist ja üksikuid valgeid helbeid ennustavad ilmatargad mõne päeva pärast.  

Aga ega põllumehel selle vastu tegelikult midagi ole, et plusskraadid püsivad. Novembris on vähem sadanud  ja tuuled jõudnud põlde tublisti tahendada. Nüüd saab teha ära nii mõnegi seni tegemata töö. Ja et uute võimsate traktorite lambid-prožektorid igati tasemel on, näeb praegu lauspimedatel põldudel  justkui hiigeljaaniusse ringi sebimas — sügiskünniga vähemalt jõuluks ühele poole! Lambaniitmine oli vanarahval kadripäeval keelatud, kündmise ega sõnnikuveo kohta pole õnneks öeldud sõnagi.

Kalender ei lase end aga ilmast segada ja tähtpäevad jõuavad kätte kõigele vaatamata. Pangem täna ahju üks kopsakas kadrikana ja hoidkem homme valges riides santidele maiustused käepärast! 

24. november 2012

blog comments powered by Disqus