Kadripäev kogu perele

Põltsamaa kultuurikeskuses on traditsioon tähistada rahvakalendri tähtpäevi. Kultuurikeskuse kunstilise juhi Vilve Pihti sõnul korraldatakse taolisi üritusi kaks korda aastas. 25. novembril ehk kadripäeval toimub kogu pere päev.


Tegu on Tiina Karjatse ja Kadri Uiboupini  korraldatava muusikateraapilise ja mängulise töötoaga kogu perele. Programm kestab kokku poolteist tundi, mille kestel saavad lapsed koos vanematega lõõgastuda tervendavate ja rahustavate kristallkausside muusika ja gongihelide saatel. Turvalise ja usaldusliku õhkkonna loomiseks kombineeritakse loovtantsu, rütmipille ja hääle tööd.  Liikumise ja muusika kaudu leiab inimene endas oma loomingulise ja mängulise külje.

Töötoa lõpetuseks toimub helirännak gongide, kristallhelikausside ning teiste muusikainstrumentidega. Kohapeal kõlavad ka planetaarsed gongid, mis on häälestatud päikesesüsteemis asuvate planeetide helidele. Kadri Uiboupin on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng ning Tiina Karjatse heliterapeut, kes alustas sel aastal õpinguid Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias muusikateraapia erialal.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus