Kadri Tegelmanni edukas Brüsseli-debüüt

Täpsustuseks olgu kohe öeldud, et kontsert toimus Isidore Gerardi avenüül asuvas saatkonnas, kus resideerub Eesti suursaadik Belgias ja Luksemburgis. Peale selle on Brüsselis ju veel Eesti esindused Euroopa Liidu ja NATO juures. Antverpeni konservatooriumis pedagoogidiplomit taotlev Heli Jakobson on Brüsseli saatkonnas juba omainimene: kontserte on ta seal andnud nii üksi kui ka oma sõprade ja väikeste õpilastega: ta annab nimelt Brüsselis elavate eesti perede lastele laulu- ja klaveritunde. Tänavu sügisel Hollandisse Haagi konservatooriumi õppima asunud Kadri Tegelmanni jaoks oli see aga esimene ülesastumine nn Euroopa pealinnas.

Saal, kus esineti, oli üsna väike ning õhkkond tänu sellele meeldivalt intiimne. Kontserdijärgsetest vestlustest selgus, et publik jäi väga rahule ning ootab neid uuesti samasse paika esinema. Heast omavahelisest koostööst olid vaimustuses ka noored muusikud ise.

“Oleme Heliga hea kontakti saavutanud ning naudime mõlemad ühist musitseerimist,” ütles Kadri.

“Oli väga uhke tunne koos Kadriga Brüsselis Eesti Suursaatkonnas üles astuda,” lisas Heli. “Tuletasin teda vaadates meelde omaenda esimesi esinemisi Norramaal Bergenis, kuhu kümmekond aastat tagasi õppima läksin. Kui mina olen alles aastatega oma esinemisnärvi taltsutama õppinud, siis Kadril on esinemiseks vajalik seesmine rahu juba praegu olemas. Temaga tuleb kontserdiolukorras peale vaat et suuremgi inspiratsioon kui harjutusruumis.”

Õige valik

Enne kontserti käisid Kadri ja Heli viimase õppejõu Johanna Roelsi juures, kes aitas kavale viimast lihvi anda.

“Ma ei väsi kordamast, et Kadrist oli igati tark tegu välismaale õppima tulla,” ütles Heli. “Erinevate kultuuride ja isiksuste mõjuväljas saadavad impulsid tulevad muusikuks kujunemisel ja muusikalise maitse vormumisel igati kasuks.”

Heli oligi üks neist, kes Kadri plaani jätkata pärast Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli lõpetamist õpinguid kusagil kaugemal tuliselt heaks kiitis. Ka Kadril endal pole valitud koolis ega õpetajas pettuda tulnud.

“Olen Haagis kenasti sisse elanud ja sajaprotsendiliselt rahul oma valikuga,” ütles Kadri. “Oma erialaõpetaja Maria Acdaga olen leidnud ühise keele: meie arusaamad muusikast ja laulmisest kattuvad. Erialatund on mul kord nädalas. Alguses arvasin, et seda on liiga vähe, kuid nüüdseks olen aru saanud, et nii teen oma käe peal palju rohkem tööd. Tunnen, et mu mõttemaailm on ainuüksi kahe Haagis veedetud kuuga palju arenenud. Õppetöö koolis sujub hästi. Tunniplaan on küll üpris tihe, aga kõik ained on väga kasulikud.”

Jõuluks koju

Heli Jakobsonil tuleb, nagu öeldud, pidevalt Antverpeni ja Brüsseli vahet pendeldada ning koolitöö ei taha koolivälise tööelu kõrvale vahel enam äragi mahtuda, sest kasvanud on nii Brüsselis kui ka Antverpenis juhendada olevate õpilaste arv.

“Pedagoogidiplomit soovin selleks, et saaksin tulevikus ka riigikoolis töötada,” ütles Heli. “Diplomitöö loodan valmis saada suveks. Käsitlen selles seda, kuidas Tabivere muusikakooli lapsed tänavu kevadel Johanna metoodikat omandasid.”

Heli ja tema õppejõud Johanna Roels käisid kevadel mäletatavasti Eestis ning katsetasid Elleri-kooli Tabivere filiaali laste peal Johanna välja töötatud muusikalise loovuse arendamise metoodikat.

Jõuluks tulevad Kadri ja Heli taas koju ning rõõmustavad oma esinemisega ka siinset publikut. 22. detsembril annavad nad kontserdi Järvamaal Kabala mõisakoolis ja 23. detsembril Tabivere Vabaajakeskuses.

“Meie kava nimi on “Oleme tuules helisevad kuljused” ja koos meiega lööb selles kaasa belgia jazzpianist Yves Robyns,” ütles Heli Jakobson. “Loodan, et suudame valmistada üllatuse kohalikule publikule, kes on hakanud vist juba arvama, et tandem Tegelmann-Jakobson on tõsiselt nõuks võtnud nad klassikalise muusika usku pöörata. Nii või teisiti, igatahes pole tegemist traditsioonilise jõulukontserdiga. Tabivere Vabaajakeskuse saal on aga piisavalt suur, et kõik uudishimulikud kuulama saaksid tulla.”

Heli sõnul olid mõned Brüsseli kontserdil käinudki lubanud neid jõulude ajal Tabiverre kuulama tulla.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus