Kadri Suni alustab direktorina

Kadri Suni on Põltsamaa kandis üsna tuntud, sest töötas aastaid Põltsamaa linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõunikuna. Üha enam haridusele pühendunud inimesena on temast saanud Voore põhikooli direktor.


Juba mitu kuud polnud Kadri Suni Põltsamaa kandis nähtud. „Rändasime vahepeal koos perega mööda maailma. Võtsime ette nelja kuu pikkuse rännaku ja külastasime selle aja sees Armeeniat, Gruusiat, Kasahstani, Malaisiat, Bruneid, Singapuri ja Indoneesiat,“ rääkis Kadri Suni.

Võttis aja maha

„Olin kümme aastat teinud omavalitsuse tööd. Minu kirg on haridusvaldkond ja tahtsin koolijuhi rollis haridusse panustada. Jäime koos abikaasa Raivoga mõlemad enam-vähem samal ajal vabaks inimeseks, võtsime lühikeseks perioodiks n-ö aja maha ega tormanud kumbki kuhugi tööle kandideerima. Tööd hakkasin otsima alles suve lõpus, kui olime Eestisse tagasi jõudnud. Kooli juhtimise mõte oli minu peas olemas tõesti, ehkki tavaliselt on õppeaasta alguseks vajalikud inimesed koolidesse leitud. Töökoha otsinguil lähtusime sellest, et elukoht jääks endiselt Põltsamaale. Tagavaravariandina oleks võinud kaaluda ka elukoha vahetamist, ent sellega ei oleks me kindlasti kiirustanud.“

Mustvee vallavalitsuse haridus- ja noorsootöö nõunik Raivo Vadi oli see mees, kes Kadrile helistas ja küsis, kas ta oleks valmis asuma tööle Voore põhikooli direktorina. Varem toimunud konkurss koolijuhi leidmiseks oli luhtunud. Niisuguse ettepaneku järel Kadri Suni enam pikalt ei mõelnud. Möödunud nädalal kohtus ta Mustvee vallavanemaga ja alates käesolevast nädalast töötabki ta Voore põhikooli direktorina. Mõtlemiskohaks osutus Sunide perele tulevase töökoha kaugus Põltsamaast.

„Voorele sõites saan ennast tööpäevaks häälestada, töölt naastes saan mõelda kodule ja pere asjadele,“ arutles ta. Pere noorem tütar käib Põltsamaa lasteaias ning kaksikutest tütar ja poeg õpivad Põltsamaa ühisgümnaasiumi teises klassis.

„Kui Kadri suvise õlakotiga koolimajja jõudis, oli õppeaasta juba alanud,“ lausus vastne koolijuht naljaga pooleks Oskar Lutsu parafraseerides. Voore koolis ootas teda ees poolsada vahvat õpilast. Tema kureerida on nüüdsest ka lasteaiad Voorel ja Kääpal. Voore lasteaed on peatselt ümber kolimas koolimajaga sama katuse alla.

Esiplaanil koostöö

Kadri Suni sõnul lähtub ta oma töös koolile välja töötatud arengukavast, mis sobib hästi ka tema enda nägemusega. Ta tahab näha Voore kooli õppijasõbraliku ja -keskse koolina. Iga otsuse langetamisel tuleb kaaluda, mis on kõige kasulikum õppijale. Uue direktori jaoks on väga olulisel kohal nii õpetajate omavaheline kui ka õpetajate ja õpilaste vaheline koostöö.

„Proovisin juba esimesel tööpäeval kõikide kolleegide ja õpilastega lähemalt tuttavaks saada. Kolleegid ja lapsed on siin tõesti väga toredad. Tulin siia kerge eelarvamusega, et milline tase ühes väikeses maakoolis olla saab, aga pean tunnistama, et leidsin siit eest väga professionaalsed õpetajad ja äärmiselt vahvad lapsed. Mina püüan tegutseda selle nimel, et Voore kool, siinsed lasteaiad ja kogukond nähtavamaks muuta,“ rääkis Kadri Suni oma plaanidest.

„Esimene nädal on mõistagi olnud minu jaoks paras virrvarr, püüan ennast kiiresti koolieluga kurssi viia. Sellegi poolest tahan veelkord toonitada, et Voore kool on tõesti äge.

Tulin siia tõsiselt tööd tegema ja kooli juhtima, mitte ootama paremat pakkumist kusagilt mujalt. Tahaksin loota, et viis aastat on minimaalne aeg selles ametis töötada,“ lausus vastne koolijuht.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus