Kabetajatele Eesti meistritiitel ja kaks hõbemedalit

Möödunud nädalavahetusel toimusid Tallinnas Eesti meistrivõistlused välk- ja kiirkabes 64-ruudusel laual. Varem toimunud analoogilistel võistlustel 100-r kabes jäid Jõgeva kabetajad koguni medalita. Arno Uutma jäi kiirkabes esimesena medalita ja Uno Plakk oli välkkabes 5.

Väikesel laual välkkabes oli naiste konkurentsis küll pinget, kuid medalid jagunesid lõpuks ikkagi kolme nimekama ja kogenuma võistleja vahel: meistritiitel läks 19 punktiga 24-st Piret Viirmale (Järvamaa Kabeklubi), järgnesid 18 punktiga Marika Azojan (Jõgeva Kabeklubi) ja Kaari Vainonen (Lasnamäe Male-kabeklubi).

Meeste välkkabe maratonturniiril oli esimene pool meie mängijaile vägagi lootusandev. Suurmeister Arno Uutmal oli võitude kõrval vaid üks viik Uno Plakiga, kes jäi teisena temast maha juba 4 punktiga. Turniiri teine pool läks meie kabetajatel aga üle kivide ja kändude ning meistritiitlile jõudis 38 punktiga 46-st Arvo Rist Hiiumaa Kabeklubist.  Arno Uutma jäi temast maha 2 punktiga, 34 punkti andis pronksmedali võimsa teise poole teinud Raivo Ristile Hiiumaa Kabeklubist. Uno Plakk lõpetas 31 punkti ja 6. kohaga.

Tervisehädad kahandasid meie mängijate ridu ja kiirkabes oli 28 meeskabetaja hulgas vaid Uno Plakk, kes tegi seekord veatu esituse ja tuli 14 punktiga 18-st Eesti meistriks. Viis järgmist kabetajat jäid temast maha 2 punktiga, hõbemedal läks Villem Lüüsile Lasnamäe Male-kabeklubist ja pronksmedal taas Raivo Ristile.

i

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus