Kabetajate kokkutulek taas Paduveres

Eesti kabetajate 37. kokkutulek sai teist aastat järjest teoks Paduvere talumuuseumi õuel. Kohale saabunud kabehuvilisi tervitas talumuuseumi peremees Tiit Lääne. Siis heisati pidulikult kokkutuleku lipp.

Omavahel katsuti jõudu kolmes kabeliigis (64-ruuduses kabes, Brasiilia ja pöördkabes ehk äraandmises) ning kuuel väljakualal: murukeeglis, tennispalli ja granaadi täpsusviskes, rõnga- ja noolevisetes ning korvpalli vabavisetes.

Kokkutuleku üldvõit läks Jõgeva mehele Kaljo Siimerile, kes oli parim kõigis kolmes kabeliigis ja granaadi täpsusviskes. Kokkuvõttes jõudsid esikolmikusse veel Uno Plakk ja Timo Tambet. Naiskabetajatest oli edukaim kokkuvõttes neljas olnud Riina Jaanuska.

Peale põhiprogrammi võisteldi veel petangis, kus oli parim Kaarel Ots Timo Tambeti ja Uno Plaki ees. Kokkutulek on välja kasvanud kirikabetajate kokkutulekutest, mis said alguse taasiseisvumisaja alguses ja mille initsiaatoriks on olnud kahekordne kirikabe maailmameister tartlane Jüri Lätt ja mis viimastel aastatel on toimunud Jõgeva Kabeklubi eestvedamisel ja toetusel.

Jõgeva Kabeklubi üldkoosolekul valiti ka klubi eelmise aasta tegija, kelleks osutus Triinu ja
Merilii Jala ema Kadi Tamm.

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus