Kabeneidude kolmekümnes medal

Eesti noorte meistrivõistlustel minikadettidele (kuni 13-aastastele) 64-ruuduses kabes tuli meistriks Karmen Kuusik (Nõmme Kabeklubi) 12 punktiga 14-st. Triinu Jalg pälvis 11 punktiga hõbemedali, Karoliina Kurm (Nõmme Kabeklubi) oli 10 punktiga kolmas.

Kadettidest (kuni 16-aastased) tuli samas mänguliigis meistriks Merilii Jalg 12 punktiga 14-st, alles 9-aastane Liis Marii Rool (Nõmme Kabeklubi) oli 10 punktiga teine. Liina Kask (Nupuklubi) ja Triinu Jalg kogusid võrdselt 9 punkti, koefitsientide süsteem andis pronksmedali tallinlannale. Merilii kuldmedal oli õdede kolmekümnes medal Eesti noorte meistrivõistlustelt ja huvitaval kombel on Triinul ja Meriliil võrdselt 15 medalit.Medalite kvantiteet on samuti üllatavalt sarnane- mõlemad on kuuekordsed noortemeistrid, tagasihoidlikuma värviga medaleid on Triinul 6+3 ja Meriliil 5+4.

Merilii debüteeris Eesti noortevõistlustel neli aastat tagasi 11-aastasena ja seda kohe 50-protsendilise tulemusega.Triinu alustas 2013.aastal õest kolm kuud hiljem, tema debüüt oli küll tagasihoidlikum, ent aasta hiljem jõudis kohe meistritiitlini. Triinu alustas seitsmeaastaselt õest kolm kuud hiljem, avavõistlus oli õest vähem edukam, ent aasta hiljem tuli ta juba Eesti noortemeistriks. Temal on võimalusi õest rohkem käia vanemates vanuseklassides n-ö medalivargil ja seda ta on ka teinud – kaks meistritiitlit pärinevad mitte oma vanuseklassist.

Praegu osalevad Triinu ja Merilii Jalg Izmiris (Türgi) toimuvatel noorte maailmameistrivõistlustel 100-ruuduses kabes.

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus