Kabehooaeg algab!

On aeg lõpetada suvepuhkus kabes, males, lauatennises, koroonas.

Kabetajad alustavad oma 7-kuulist mängudesarja 7. oktoobril lahtise avaturniiriga Kaitseliidu saalis Jõgeval Aia tänav 4 algusega kell 10. Järgmine turniir peetakse samas 14. oktoobril.

Mõni sõna eelmisest hooajast, eriti I poolaastast. Mängiti pea 10 turniiri kahe tosina mängijaga meilt ja mujalt. Aktiivsemalt osales esitosin. Parimad olid Ärni Aia (8) ning Jõgeva linna mehed Urmas Visk, Kalle Lokk ja Lembit Maidla 7 korraga.

Kui arvestada meisterlikkuse taset, siis olid paremad K. Ots 297, U. Visk 286, Ä. Aia ja R. Orav 278 ning K. Lokk, L. Maidla ja H. Laumets vastavalt 273, 272 ja 270 punktiga.

ELO edetabeli põhjal kuuluvad esiviisikusse eelmise aasta tulemuste järgi Edo Jaanuska ja Raimond Tamla Palamuse vallast ning Jaan Peets ja K. Ots Jõgeva vallast ning Urmas Visk.

Kaks meie kabetajat käisid Türi X lahtisel turniiril, kus meie linna elama asunud Enno Eerma oli teine ning Urmas Visk 8.-10. Võistkondlikult oli meie paar esimene Tartu ja Viljandi ees.

Minu seisukoht on, et võiks jälle algust teha ka maakonna talimängudega, Pedja ja Voore mängudega. Igas omavalitsuses on ilmselt spordikomisjonid ja klubid, kes sellega tegelema peaksid.

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus