Kabeaasta algas tubli osavõtuga

Jõgeva kabeklubi alustas uut aastat 12. jaanuaril, mil peeti Jõgeva kabeklubi karikavõistluse esimene etapp. Kohale tulnud 15 mängijat oli ilmselt ühe suurima osalejatearvuga, mida etappidel nähtud.


Kuid uus aasta toob ka uue süsteemi, mis tähendab, et avangud loositakse. Just nagu tiitlivõistlustelgi. „Et oleks vaheldust ja veidi midagi teistmoodi,” põhjendas otsust ürituse korraldaja Ülar Poom.

Ka kohaletulnud 15 mängijaga jäi Poom enam kui rahule. „On selliseid, keda varem ei ole näinud ja neid, kes eelmisel aastal tihti käisid. Ei tea, kas huvi pakkus uus süsteem. Aga ka vanu tegijaid on kadunud, kellele võib-olla uus süsteem ei sobi,” arutles Poom.

Noorimaks mängijaks oli Elvast pärit Keir-Christian Sugul, kes mängis ka läinud aasta Kuremaa MK-etapil ning Palamusel toimunud kabevõistlustel. Noorim osavõtja tegi tubli tulemuse, platseerudes 7 punktiga 11. kohale.

Esimese etapi võit Triinu Jalale, kes kuue võidu ja 12 punktiga platseerus esimeseks. Talle järgnes Kaljo Siimer 10 punkti ja nelja võiduga. Kolmandale kohale tuli Uno Plakk, kes kogus lõpuks 9 punkti. Merilii Jalg pälvis neljanda koha, teenides samuti 9 punkti.

Möödunud laupäeva, 19. jaanuaril toimunud Jõgevamaa meistrivõistlused 100ruuduses kabes tõi Virtusesse mängima üheksa võistlejat. Ka see on omamoodi rekord, sest on olnud aastaid, mil kabelaua taha tuleb kolm-neli mängijat.

Maakonna meistrivõistlustel tegid puhta töö õed Jalad. Merilii Jalg saavutas 15 punktiga esikoha ning värskelt Põltsamaal aasta noorsportlase tiitli saanud Triinu Jalg pälvis teise koha 12 punktiga. Kolmandale kohale tuli Jõgeva Kabeklubi mängija Enno Eerma, kes kogus 10 punkti.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus