Kaarina juubelil räägiti sõprussuhete tugevdamisest

 

Jõgevamaa delegatsioon osales Soomes sõprus- ja koostööpiirkonna Kaarina linna kahekümnenda aastapäeva pidustustel, kus arutati ka edasiste suhete arendamist nii Kaarina kui ka teiste Jõgevamaa koostööpartneritega välisriikides.

Meie maakonna delegatsiooni juht, maavanem Viktor Svjatõšev rääkis, et mõttevahetusel Kaarina linnavolikogu esimehe Matti Ranne ja linnapea Harri Virtaga tõdeti vajadust vastastikuste suhete arendamiseks mitmete Jõgevamaa koostööpiirkondadega.

“Pidasime mõttekaks, et omavalitsuste töötajad Kaarinast, Leedust Kaišiadorise rajoonist, Moldovast Ungheni rajoonist ja Jõgevamaalt võiksid järgemööda nendes regioonides stažeerimas käia. Ennekõike tasuks korraldada omavalitsustöötajate ja teiste avaliku sektoriga seotud isikute enesetäiendamist ja vastastikust  kogemuste vahetamist.

Kaarinalased meenutasid tunnustavalt septembris Jõgevamaal peetud rahvusvahelist ettevõtlusseminari, kus osalesid Jõgevamaa koostööpartnerid viiest välisriigist ja mis läks nende sõnul hästi korda.

Viktor Svjatõšev mainis sedagi, et kevadel sõidavad Kaarina, Jõgevamaa ja teiste meie maakonna sõpruspiirkondade esindused ühisele külaskäigule Moldovasse Ungheni rajooni.

Jõgevamaa delegatsioon külastas Kaarinas ka bürookaupu tootvat ettevõtet Yritushuolto OY, samuti lipse ja muidki kergetööstuslikke kaupu valmistavat firmat, mida juhib tekstiilikunstnik Leena Pietilä. Kohtuti ja vesteldi Livia ametikooli direktori Ilkka Harkkilaga.

“Meil oli võimalik näha ka Kaarina sünniloost jutustavat muusikali “Kaarina lugu”. Et lõppev aasta on pärandkultuuri aasta, sai eesti ja soome rahvakultuurist, selle hoidmisest ja arendamisest räägitud pikemalt,” lausus Viktor Svjatõšev.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus